فرماندار نجف آباد: دانش آموزان بسیجی الگویی برای سایر دانش آموزان

فرماندار نجف آباد در جمع فرماندهان واحدهای پیشگام بسیج دانش آموزی نجف آباد مطرح کرد: بسیجیان دانش آموز می توانند الگویی برای سایر دانش آموزان در سطح مدارس باشند.

1

 

فرماندار نجف آباد در جمع فرماندهان واحدهای پیشگام بسیج دانش آموزی نجف آباد مطرح کرد:

دانش آموزان بسیجی می توانند الگویی برای سایر دانش آموزان باشند

به گزارش نجف آباد نگار نشست فرماندار نجف آباد با فرماندهان و شوراهای واحدهای پیشگام بسیج دانش آموزی مدارس متوسطه دوم شهرستان نجف آباد با حضور مجتبی راعی فرماندار نجف آباد و احمد سعیدفر فرمانده حوزه مقاومت ۱۲ بسیج نجف آباد به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی در ساختمان فرمانداری ویژه شهرستان نجف آباد برگزار گردید.

در ابتدای نشست احمد سعیدفر فرمانده حوزه ۱۲ امام جواد علیه السلام ضمن تشکر جهت پیگیری موضوعات مطرح شده نشست مشابه در سال قبل به برخی از مسائل و خواسته های دانش آموزان و بسیج دانش آموزی اشاره کرد.

پاتوق فرهنگی مذهبی دانش آموزان

وی با اشاره به نیاز دانش آموزان به تفریحات سالم و گرامیداشت منزلت شهدای دانش آموز بیان کرد: در سطح شهرستان ما به یک پاتوق فرهنگی مذهبی برای دانش آموزان نیازمندیم و همچنین می توان با اقداماتی نظیر ساخت المان شهید دانش آموزی، نامگذاری گذر، معبر، میدان و یا … به نام شهدای دانش آموز می توان بر منزلت شهدای دانش آموز افزود.

ایشان با معرفی شهیدستان ایران گفت: با توجه به تعلق گرفتن عنوان شهیدستان ایران به دبیرستان منتظری نجف آباد نیاز به حمایت و همکاری بیشتری از سایر سازمان ها وجود دارد.

عدم هماهنگی بین تشکل های مختلف دانش آموزی

به گزارش خبرنگار نجف آباد نگار برخی از مشکلات و موضوعاتی که در ادامه توسط فرماندهان واحدهای بسیج پیشگام مطرح شد عبارتند از: حذف معلم پرورش و جایگزینی معاون پرورشی به مدت سه روز در هفته، افزایش آمار اقدام به خودکشی و خودزنی دانش آموزان، عدم هماهنگی بین تشکل های مختلف مرتبط با دانش آموزان، درخواست افزایش هماهنگی و همکاری بین بسیج دانش آموزی با سازمان های مرتبط در سطح شهرستان مانند آموزش و پرورش، شهرداری، فرمانداری و …

دانش آموزان بسیجی الگویی برای سایر دانش آموزان
دانش آموزان بسیجی الگویی برای سایر دانش آموزان

گرامیداشت نام و یاد شهدای دانش آموز

مهندس راعی فرماندار نجف آباد پس از شنیدن صحبت های دانش آموزان و فرمانده حوزه ۱۲ امام جوادد علیه السلام، ضمن تبریک روز دانش آموز و گرامیداشت نام و یاد شهدای دانش آموز مخصوصاً شهید حسین فهمیده بیان کرد: بسیجیان دانش آموز می توانند الگویی برای سایر دانش آموزان در سطح مدارس باشند.

وی بیان کرد: اگر مبنای تمام تلاش‌های ما رضایت خداوند باشد و تلاش ما در راستای تحقق دین مبین اسلام باشد، بسیاری از مشکلات حل شده و اهدافمان محقق می شود.

دور شدن از قرآن و اهل بیت علیهم السلام

ایشان افزود: از جمله مشکلات امروز ما دور شدن از قرآن و اهل بیت علیهم السلام است، از جمله اهداف ما باید به کارگیری دستورات قرآن باشد و مناسبت ها باید فرصتی برای افزایش دانش دینی ما باشند.

مجتبی راعی با اشاره به الگو بودن بسیجیان دانش آموز در سطح مدارس بیان کرد: ۶۰ هزار دانش آموز در سطح شهرستان وجود دارد که آینده‌سازان کشور هستند. این دانش آموزان و مدارسی که شخصیت فرزندان انقلاب را شکل می دهند باید مورد توجه قرار گیرند.

فرماندار نجف آباد در ادامه افزود: مباحثی مانند خودکشی، طلاق، اعتیاد و آسیب های اجتماعی با تلاش همگانی و اقدامات پیشگیرانه قابل حل است. باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که دانش آموز اصلاً سراغ این موارد نرود، زیرا به عنوان مثال کمتر از ۲۰ درصد از مراجعین به کمپ ها، رهایی از دام اعتیاد را تجربه می کنند.

پیشنهادات و انتظارات از دانش آموزان بسیجی

وی در ادامه با اشاره به چند نمونه از پیشنهادات و انتظارات از دانش آموزان بسیجی بیان کرد: دانش آموزان متناسب با حوزه علاقمندی خود با تشکل های ثبت شده همکاری کنند. انتظار می رود دانش آموزان بسیجی در حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و ارزش های ایثار و شهادت کوشا باشند و به وظیفه و مسئولیت خود در راستای حفظ فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر اهمیت دهند.

ایشان با اشاره به مشکلات کشور بیان کرد: خلاقیت، نوآوری، همت و تلاشی که در تک تک شما دانش‌آموزان وجود دارد می‌تواند راهگشایی برای برون رفت از مشکلات باشد.

مجتبی راعی با اشاره به اقدامات فرهنگی سازمان های مختلف بیان کرد: اقدامات فرهنگی زمانی موثر است که با مطالعه دقیق در حوزه مربوطه انجام شود. اگر ما نتیجه نمی‌گیریم به علت اختلاف دیدگاه است و اگر وجه اشتراک ما قرآن شود، این اختلافات کنار گذاشته می شود، ما باید در دوراهی های تصمیم گیری خدا را مد نظر قرار دهیم و تلاش کنیم به حقوق دیگران تجاوز نکنیم.

سامانه ۱۲۳ باید بیشتر اطلاع رسانی شود

مجتبی راعی با اشاره به عوامل اقدام به خودکشی خاطرنشان کرد: با شماره گیری ۱۲۳ می توانیم در هر ساعت از شبانه روز مشاوره رایگان بگیریم و این باعث می شود که ما تصمیم های آنی و هیجانی اشتباه نگیریم. سامانه ۱۲۳ باید بیشتر اطلاع رسانی شود.

ایشان با اشاره به ظرفیت های اشتغال کشور تاکید کرد: در جامعه ما زمینه کارهای فراوانی وجود دارد اما علاقه مند برای انجام این کارها وجود ندارد، ما باید فرهنگ کار را بیشتر ترویج دهیم. به عنوان مثال در حوزه کشاورزی گلخانه ای، گیاهان دارویی و … حمایت هایی مانند پرداخت تسهیلات ۹ درصد وجود دارد.

وی در ادامه افزود: همه شما می توانید کارهای بزرگی را انجام دهید و می توانید برای ارتقا جامعه، مدرسه و فرهنگ عمومی تلاش داشته باشید.

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.