بدرقه راهیان نور دختران دانش آموز سال ۹۸

آیین بدرقه و اعزام راهیان نور خواهران دانش‌آموزان امروز سه‌شنبه 14 آبان با حضور دانش آموزان دختر دوره متوسطه دوم، مسئولان استانی و شهرستانی و امام جمعه نجف‌آباد از مقابل مزار شهید محسن حججی در نجف‌آباد برگزار شد.

0

در بدرقه راهیان نور دختران دانش آموز سال ۹۸ مطرح شد

امام جمعه نجف‌آباد: اگر به شهدا وصل شوید هرگز نمی‌میرید

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری «حوزه»، آیین بدرقه و اعزام راهیان نور خواهران دانش‌آموزان امروز سه‌شنبه ۱۴ آبان با حضور دانش آموزان دختر دوره متوسطه دوم، مسئولان استانی و شهرستانی و امام جمعه نجف‌آباد از مقابل مزار شهید محسن حججی در نجف‌آباد برگزار شد.

حجت الاسلام حسناتی خاطرنشان کرد: در این سفر چیزهایی وجود دارد که ممکن نیست سر کلاس درس، در منزل، در این شهرها قابل پیدا کردن نیست. آنچه که در آن سرزمین وجود دارد حیات و زندگی است، چون شهدا زنده بودند.

امام جمعه نجف‌آباد با اشاره به هدف خلقت انسان بیان کرد: خداوند انسان را برای مرگ نیافریده است، بلکه انسان را برای زندگی آفریده است، اگر به شهدا وصل شوید هرگز نمی میرید. شهید حججی به همه سفارش می‌کرد، رفقا ما مسافریم، برای سفرتان رفیق پیدا کنید، خیلی از رفقا به انسان نیش  کنایه می‌زنند، دروغ می‌گویند، وسط راه انسان را رها می کنند.

حجت الاسلام حسناتی با اشاره به آیه ۶۹ سوره نساء “… مِنَ النَّبِيِّينَ وَ الصِّدِّيقِينَ وَ الشُّهَداءِ وَ الصَّالِحِينَ وَ حَسُنَ أُولئِكَ رَفِيقاً” بیان کرد: خدای سبحان در قرآن چهار رفیق را معرفی می‌کند که تا آخر با ما همراه هستند و خداوند به ما گفته با این ها رفیق شوید. خداوند در سوره ای که به نام بانوان است رفقای خوب را به ما معرفی می‌کند.

ایشان در ادامه تاکید کرد: اگر دوست داری تو هم زنده شوی، جاوید شوی، بزرگ شوی، نابود نشوی، برای همیشه بمانی؛ فرشته ها به تو افتخار کنند، باید آسمانی شوی و شیطان نمی خواهد ما آسمانی شویم. شهدا رفیقان آسمانی هستند که بالهای پرواز ما را برای آسمانی شدن باز می‌کنند.

امام جمعه نجف‌آباد با بیان پیام شهدا برای ما افزود: شهدا زندگانی هستند که در این تاریخ برای ما پیام دارند، پیام شهدا این است که ما فدا شدیم که شما زنده باشید، زندگی کنید و به حیات جاوید برسید.

حجت الاسلام مصطفی حسناتی امام جمعه نجف‌آباد در جمع دانش آموزان بیان کرد: برای کسانی که زمینه ساز این سفر نورانی شده اند دعا کنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در این مرحله از اعزام تعداد ۳۶۰ دانش آموز دختر مقطع متوسطه دوم با ۹ دستگاه اتوبوس طی ۴ روز به مناطق عملیاتی جنوب ایران اعزام می‌شوند.

انتهای پیام /  ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.