۲۶ آبان/ کنترل اوضاع در نجف آباد / آتش و غارت و خون در یزدانشهر کنترل شد

اغتشاش یزدانشهر 98 و اغتشاشات نجف آباد 98 با مداخله نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیج مردمی کنترل شد.

2

کنترل اوضاع در نجف آباد / آتش و غارت و خون در یزدانشهر کنترل شد

به گزارش نجف آباد نگار از نجف آباد نیوز، از پیش از ظهر دیروز یکشنبه ۲۶ آبان ۹۸ تجمع های اعتراض به گرانی بنزین، در مرکز شهر نجف آباد دوباره شکل گرفت و به تدریج به خشونت کشیده شد. نیروهای امنیتی و انتظامی مانع از شکل گیری تجمع و ایجاد راه بندان در باغ ملی (میدان حضرت امام) شدند و درگیری ها به خیابان شریعتی، فردوسی مرکزی، امام خمینی، دانش و چند خیابان دیگر کشیده شد.

این درگیری ها با کش و قوس های مکرر تا حوالی اذان مغرب ادامه داشت و در نهایت قبل از تاریک شدن هوا، نیروهای امنیتی بر اوضاع مسلط شده و اوضاع عادی به تمامی معابر مرکزی شهر نجف آباد بازگشت. طی این اغتشاش ها به بسیاری از زیرساخت های شهری خسارت های قابل توجهی وارد شده و بانک قرض الحسنه مهر در تقاطع خیابان های رجایی (رضایی) و امام خمینی به آتش کشیده شد.

کنترل اوضاع در نجف آباد آتش و غارت و خون در یزدانشهر
اغتشاشات یزدانشهر ۹۸

در چند نقطه دیگر هم اراذل و اوباش قصد انجام حرکات مشابه داشتند که با مقاومت نیروهای امنیتی ناکام ماندند.

با وجود کنترل اوضاع در نجف آباد، یزدانشهر روز و شب متفاوتی را در سال های اخیر تجربه کرد و بر خلاف حوادث مشابه که بیشترین حجم تخریب ها متوجه مرکز نجف آباد می شد، این بار اراذل و اوباش زیر بارش باران و برف چندین ساختمان، مجموعه اداری و بانک را در نقاط مختلف یزدانشهر به آتش کشیده و غارت کردند.

اهداف اغتشاش گران

دفتر امام جمعه یزدانشهر، بانک ملی، ساختمان شهرداری و قرض الحسنه از جمله اهداف اغتشاش گران بودند. در خلال این آشوب ها که با مقاومت نیروهای امنیتی و انتظامی و زخمی شدن دهها نفر از آن ها همراه بود، عده ای تلاش کردند به مجموعه ساختمان های نیروی انتظامی در مقابل پارک فیروزه وارد شوند که با مقاومت نیروهای انتظامی حاضر در این مجموعه مواجه شده.

اراذل و اوباش در بخش دیگری از اقدامات خود قصد تصرف پایگاه مقاومت بسیج امام سجاد یزدانشهر را داشتند که این بار نیز با مقاومت نیروهای انتظامی و نظامی ناکام ماندند.

کنترل اوضاع در نجف آباد آتش و غارت و خون در یزدانشهر
اغتشاشات یزدانشهر ۹۸

اغتشاش گران در خیابان اصلی یزدانشهر

بعد از این حوادث و با توجه به آرام شدن اوضاع در نجف آباد، نیروهای انتظامی و امنیتی بیشتری وارد یزدانشهر شده تلاش کردند اوضاع را به دست بگیرند. از طرف دیگر اغتشاش گران در خیابان اصلی یزدانشهر به تخریب اموال عمومی و زیرساخت های شهری ادامه دادند و حوالی هشت شب از نزدیکی ناحیه بسیج دور شده و با تجمع در میدان شهید دریاقلی سورانی در جنوب این شهر، صندوق قرض الحسنه را به آتش کشیده و غارت کردند.

مشاهدات میدانی خبرنگار ما(نجف آباد نیوز) که موقع تصویربرداری از تخریب های صورت گرفته با برخورد اراذل و شکستن گوشی تلفن مواجه شد، نشان می دهد که اراذل در یزدانشهر به هر نقطه ای که حمله کرده بودند، همزمان یا قبل از آتش زدن ساختمان، اقدام به غارت گسترده کرده بودند.

کنترل اوضاع در نجف آباد آتش و غارت و خون در یزدانشهر
کنترل اوضاع در نجف آباد آتش و غارت و خون در یزدانشهر

انتهای پیام / ۱۳۷

کد خبر : 6813 ساعت خبر : ۶:۳۷ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=6813

2 نظرات
  1. enapoca می گوید

    چطوری اوضاع در یزدانشهر کنترل شد؟

  2. icemeyoz می گوید

    چطوری کنترل شد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + ده =