تدین،بصیرت و روحیه جهادی در بسیجیان باید تقویت و به روز رسانی شوند

0

مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد

تدین،بصیرت و روحیه جهادی در بسیجیان باید تقویت و به روز رسانی شوند

به گزارش نجف آباد نگار از روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد، مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد حجت الاسلام اکبر احمدی به مناسبت هفته بسیج،گفت:بسیج از یک سو به دستور آیه ۴۶ سوره سبأ«قل إنما اعظمکم بواحده ان تقوموا لله مثنی و فرادی» مصداق کامل قیام برای خداست و از دیگر سو به توصیف آیه۴ سوره صف «ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کأنهم بنیان مرصوص» و تصریح آیه۱۳ سوره احقاف «ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا فلاخوف علیهم و لاهم یحزنون» مصداق کامل سد مستحکم و استقامت است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به بصیرت بسیجیان افزود: بنای بسیج بر پایه قیام برای خدا و استقامت در راه خداست و این باعث شده است که بسیج و بسیجی در عرصه های مختلف، به موقع تشخیص بدهد و تصمیم بگیرد و به موقع حضور یابد و عمل کند. تشخیص و تصمیم به موقع از تدین و تعهد و بصیرت و شناخت دقیق حاصل می شود و حضور و عمل به موقع از روحیه جهادی گرفته می شود.

ایفای نقش بسیج در جامعه اسلامی

مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد با بیان ایفای نقش بسیج در جامعه اسلامی، تأکید کرد: مادامی که بسیج مجهز به عوامل سه گانه ی تدین و بصیرت و روحیه جهادی باشد، در عرصه های مختلف به خوبی ایفای نقش می کند. به عبارت واضح تر بسیجی در زمان جنگ در معرکه است و مدافع وطن و در زمان سازندگی ابزار به دست است و سازنده وطن و در تهاجم فرهنگی تیز بین است و محافظ زیرساخت های وطن، او در نهضت علمی محشور با علم است و ارتقا بخش آن و در بحران سیل و زلزله در میدان است و خدمت گزار. بنابراین عناصر محوری بسیج یعنی تدین و بصیرت و روحیه جهادی که موتور محرک بسیج به حساب می آیند، باید مدام تقویت و به روز رسانی شوند.

قطب نمای بصیرت

وی خاطر نشان کرد: نمایندگی ولی فقیه این مهم را در بسیج عهده دار است و در واقع رفعت و تقویت این عوامل را دنبال می کند. همایش ها و نشست های بصیرتی، قطب نمای بصیرت را روزآمد و دقیق می کند تا بسیجیان در شرایط فتنه، راه را از بیراهه تشخیص دهند و تیز بینانه ورای غبار فتنه را ببینند و زرورقی که برباطل پوشانده شده است چشمانشان را خیره نکند و آنها را در قهقرای سواری دادن به فتنه و تغذیه فتنه و فتنه گر نکشاند.

احمدی ادامه داد: از دیگر سو کلاس های عقیدتی بنیه اعتقادی و دینی و معنوی بسیجیان را تقویت می کند تا با تکیه بر عقیده و متعهدانه در زندگی شخصی و اجتماعی خود حاضر شوند. شالوده روحیه جهادی را تخلق به فضایل ایثار و شجاعت تشکیل می دهد؛ تا بسیجی در مواقع ضرورت بدون تعلل و تردید وارد عمل شود.

وی افزود: امروز بحمد الله بسیجیان در دوسطح حکم بگیران و آحاد بسیج در نشست های بصیرتی شرکت مستمر دارند که مدیران عقیدتی نظارت حوزه های بسیج با همکاری فرماندهان محترم حوزه ها متکفل اجرای آن هستند و حداقل یک نشست در ماه برای حوزه های و پایگاه ها در نظر گرفته شده است، که البته تعدادی از آن ها بیش از این را برگزار می کنند.

روحیه جهادی در بسیجیان باید تقویت و به روز رسانی شوند
روحیه جهادی در بسیجیان باید تقویت و به روز رسانی شوند

احمدی تبیین کرد: همچنین بسیجیان در قالب طرح تربیت و تعالی در حوزه های بسیج و حلقه های صالحین در پایگاه ها با موضوعات عقیدتی و اخلاقی و تربیتی آشنا می شوند. هماهنگی و اجرای حلقه های صالحین برعهده معاونت تربیت و آموزش صالحین است و اجرای نشست های تربیت و تعالی حوزه ها برعهده عقیدتی سیاسی نمایندگی ولی فقیه است. هر حوزه می بایست هر دوماه، یک نشست عقیدتی با موضوعات از پیش ابلاغ شده ، برگزار نماید. گفتمان سازی اندیشه ها و فرامین امامین انقلاب محتوای کلاس های بصیرتی را تشکیل می دهد و سبک زندگی اسلامی ایرانی و تبیین و توضیح بیانیه گام دوم انقلاب موضوعات نشست های تربیت و تعالی حوزه ای را می سازد.

نشست های عقیدتی و بصیرتی

مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد افزود: نشست های عقیدتی و بصیرتی اولا باید برای مخاطبان بسیجی خودسازی و خودنگهداری را به ارمغان بیاورد و سپس آن ها را وارد عرصه های مختلف کمک رسانی به ملت انقلابی و حفظ ارزشها و دستاوردهای انقلاب کند.

وی گفت: نمایندگی ولی فقیه در بسیج برای تثبیت خودسازی در بسیجیان، اقدامات پیشگیرانه ای را برنامه ریزی می کند که در خلال آن لغزشگاه ها و پرتگاه های مکتبی و سیاسی برای بسیجیان تشریح می شود و راه کارهای رهایی از آن نیز بیان می شود. این اقدامات ممکن است در قالب سخنرانی، بروشو، تراکت، پوستر و بنر و نمایش کلیپ و حتی ارسال پیامک اتفاق بیفتد.

احمدی بیان کرد: ضمن تشکر از تمام بسیجیان محترمی که با ایفای نقش در اجرای مأموریت های نمایندگی ولی فقیه در بسیج مددکار ما هستند، از خدای متعال خواستارم بسیجیان را در معیت امام خامنه ای حفظه الله تعالی جزء زمینه سازان و رقم زنندگان انقلاب حضرت مهدی ارواحنا فداه قراردهد.

انتهای پیام / ۱۳۷

کد خبر : 6860 ساعت خبر : ۷:۳۴ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=6860

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.