جشن ۴۰ سالگی بسیج در نجف آباد برگزار شد

جشن چهل سالگی بسیج با حضور خانواده شهدا، فرماندهان و بسیجیان شهرستان نجف آباد در سالن شهروند برگزار شد.

0

جشن ۴۰ سالگی بسیج در نجف آباد برگزار شد

به گزارش نجف آباد نگار  جشن ۴۰ سالگی بسیج در نجف آباد، چهارشنبه و پنجشنبه ۶ و ۷ آذرماه ۱۳۹۸ همراه با برنامه های شاد برگزار شد.

روز پنج شنبه ۷ آذر ماه ۱۳۹۸ سردار خسرو عروج مشاور فرماندهی کل سپاه در جشن چهل سالگی بسیج بیان کرد: طبق نظر اساتید دانشگاه های دنیا علومی که در دنیا با تجربه همراه باشند بهترین علوم هستند و در دانشگاه های دنیا روی این علوم بیشتر سرمایه گزاری می کنند.

موفقیت ها و شکست های انقلاب اسلامی ایران

ایشان در ادامه افزود: موفقیت ها و شکست های انقلاب اسلامی ایران بر اساس اسناد موجود، بعد از ۴۰ سال مورد بررسی قرار گرفته است و کتاب های زیادی با توجه به حملاتی که علیه این انقلاب صورت گرفته، نوشته شده است.

مشاور فرماندهی کل سپاه با اشاره به تلاش های دشمنان برای فهم راز پیروزی انقلاب اسلامی در حملات صورت گرفته بر علیه آن گفت: دشمنان می گویند از نظر منطق جنگ و مبارزه چه دلیلی برای پیروزی های انقلاب اسلامی وجود ندارد زیرا طبق منطق و محاسبات کلاسیک جنگی مقابله ۱ به ۳ برای طرف ضعیف تر مساوی شکست است ولی ما به ایران یک به هزار حمله کردیم و پیروز نشدیم.

۱۸ نوع عملیات

وی افزود: بر علیه ایران ۱۸ نوع عملیات صورت گرفته است مانند جنگ اقتصادی، نظامی، عقیدتی، تاریخی و … که نتیجه پیروزی برای دشمن نداشته است و دشمن می گوید تا کنون جوابی که شعور انسانی آن را درک کند، بفهمد و بتواند آن را تحلیل کند وجود ندارد.

سردار عروج با اشاره به بیان امام خمینی (ره) در خصوص ویژگی های بسیجیان خاطرنشان کرد: دو خصلت “انصاف داشتن و چیزی را برای خود نخواستن” در بسیجیان باعث منحصربه فرد شدن آن ها می شود.

شیوه های مدیریت کشورهای جهان

سردار خسرو عروج ضمن بیان شیوه های مدیریت کشورهای جهان گفت: کشورهای دنیا به سه روش رئیس جمهور، نخست وزیر و پادشاهی اداره می شوند ولی ایران با مدل چهارم بر پایه ولایت فقیه و رهبری این نظم نوین جهانی را برهم زده است و دشمنان برای نابودی آن تمامی امکانات و روش ها را بکار گرفته است.

جشن 40 سالگی بسیج در نجف آباد
جشن ۴۰ سالگی بسیج در نجف آباد

**روز چهار شنبه ۶ آذر ۱۳۹۸

روز چهار شنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ در جشن چهل سالگی بسیج در سالن شهروند نجف آباد، سردار کرمی در جمع بسیجیان با اشاره به حضور بسیج در عرصه های مختلف بیان کرد: هفته بسیج، هفته یادآوری دلاوری های مردانی است که شبانه روز برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در تمامی جبهه ها و صحنه ها حضور موثر داشته است و انقلاب اسلامی ایران را از تنگناهای مختلف عبور داده است.

مشکل کشور ما

فرمانده علوم و فنون نیروی زمینی سپاه پاسداران اصفهان در ادامه خاطرنشان کرد: مشکل کشور ما این است که تفکر بسیجی در تمامی جامعه ما تنین انداز نشده است و به گفته امام خمینی (ره) تفکر بسیجی همان اسلام ناب محمدی است.

وی با توجه به برنامه های دشمن بر علیه انقلاب اسلامی افزود: دشمن در زمینه جنگ اجتماعی فعالیت های بسیاری انجام داده است، مخصوصا برای مقابله با سبک زندگی اسلامی طرح هایی مانند اجرای سند ۲۰۳۰ را در دستور کار قرار داد.

کرمی بیان کرد: طراحی های دشمن به نفع انقلاب اسلامی می شود و این به خاطر وجود اراده الهی است و به اراده الهی طرح های دشمن در نهایت به نفع انقلاب اسلامی می شود.

گرفتن حس مقاومت

فرمانده علوم و فنون نیروی زمینی سپاه پاسداران اصفهان با اشاره به اغتشاشات اخیر بیان کرد: دشمن در اولین گام حس مقاومت را از عموم مردم گرفت. به عنوان مثال به آتش زدن یک پاساژ که ۱۳۰ نفر در آن کار می کردند توسط ۵ نفر اشاره کرد که هیچ کدام از آن ۱۳۰ نفر برای مقابله با اغتشاشگران هیچ فعالیتی انجام نداده است.

ایشان در ادامه بیان کرد: آنچه امروز با تمام ترفند های دشمنان مقابله می کند تکیه به قرآن و کلام وحی است و ما با اتکاء به خداوند، بصیرت و عنایات الهی به پیروزی می رسیم.

سرمایه اصلی کشور ما جوانان و نوجوانان هستند

سردار کرمی با اشاره به اهمیت حضور جوانان در عرصه های مختلف گفت: سرمایه اصلی کشور ما جوانان و نوجوانان هستند.

ایشان ضمن تبیین تفاوت های جنگ نرم و جنگ نظامی خاطر نشان کرد: جنگ تمام نشده است و امروز در جبهه دیگری مشغول جنگ هستیم. در جنگ فرهنگی کسانی که تیر می خورند و دچار آسیب فرهنگی می شوند اجر و ثوابی بدست نمی آورد و از او به عنوان یک قهرمان نام برده نمی شود، در حالی که در جنگ نظامی کسی که تیر می خورد و شهید می شود به عنوان شهید از او نام برده می شود.

جشن بزرگ چهل سالگی بسیج در نجف آباد
جشن بزرگ چهل سالگی بسیج در نجف آباد

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + پانزده =