تاکنون ۱۰ درصد داوطلبان انتخابات مجلس در اصفهان را زنان تشکیل می‌دهند

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تاکنون ۱۰ درصد داوطلبان ثبت نام شده در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اصفهان را زنان تشکیل داده‌اند.

0

تاکنون ۱۰ درصد داوطلبان انتخابات مجلس در اصفهان را زنان تشکیل می‌دهند

 

به گزارش نجف آباد نگار از ایرنا حیدر قاسمی روز پنجشنبه با اشاره به اینکه ثبت نام از دهم آغاز و تا شانزدهم آذر ادامه دارد، افزود : تا سومین روز ثبت‌نام ۲۰۸ نفر داوطلب در انتخابات مجلس اصفهان نام‌نویسی کردند که از این تعداد ۹۰ درصد را مردان تشکیل دادند.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان تصریح کرد: گروه‌های شغلی که تاکنون ثبت نام کردند به ترتیب اولویت تا رده سوم کارمندان، مشاغل آزاد و بازنشسته را تشکیل می‌دهند همچنین تا روز گذشته چهار نفر از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی در استان اصفهان ثبت نام کردند.

به گفته وی تاکنون از مجموع ثبت نام کنندگان ۲۴ درصد سابقه ایثارگری داشتند.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان در خصوص تمام الکترونیکی بودن انتخابات در اصفهان بیان کرد: هنوز اقدامی در این راستا صورت نگرفت و از آن جایی که باید هماهنگی‌های لازم در خصوص تمام الکترونیکی بودن انتخابات با شورای نگهبان صورت بگیرد هنوز قطعیت و نظریه نهایی رخ نداه است.

وی ادامه داد : به نظر می‌رسد اوضاع الکترونیکی بودن انتخابات در استان در حد انتخابات شوراها در سال ۹۶ باشد که هشت شهر استان به صورت الکترونیکی برگزار شد.

قاسمی در پاسخ به این سوال که آیا داوطلبان مشکل تکمیل مدارک نداشتند، افزود: چون ثبت نام با سامانه انجام می‌شود بنابراین در راستای بارگذاری اگر مدارک ناقصی وجود داشته باشد ثبت نام با خطا مواجه می‌شود.با بیان اینکه کاربران ستاد انتخاباتی نقش اجرایی دارند نه تعیین کننده، گفت: برخی از داوطلبانی که به محل ثبت نام مراجعه می‌کنند ممکن است مدارک آن‌ها ناقص باشد که در صورت ناقص بودن مدارک کاربر نمی‌تواند فرآیند ثبت نام را انجام دهد.

به گفته رییس ستاد انتخابات استان اصفهان مشکلی در راستای محل و حوزه انتخاباتی برای ثبت نام وجود ندارد زیرا تدابیر و تمهیدات لازم را فرمانداری‌ها پیش بینی کرده‌اند.

ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز دهم آذر امسال در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور آغاز شد.

۱۲۳ نفر تا پایان دومین روز ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در استان اصفهان نام‌نویسی کردند.

در دومین روز یعنی دوشنبه یازدهم آذر، ۸۱ داوطلب در این استان ثبت نام کردند که ۷۱ نفر مرد و ۱۰ نفر زن بودند.

در سومین روز یعنی سه شنبه دوازدهم آذر، ۸۹ داوطلب در این استان اقدام به نام نویسی و در نهایت ۸۱ نفر ثبت نام نهایی کردند که ۷۶ نفر مرد و ۵ نفر زن بودند.

انتخابات پیش رو نخستین انتخابات گام دوم انقلاب است که با شعار«انتخابات ۹۸، گام دوم انقلاب، قانونمداری و بی‌طرفی، انسجام ملی» دوم اسفند امسال برگزار می‌شود.

تاکنون ۱۰ درصد داوطلبان انتخابات مجلس در اصفهان را زنان تشکیل می‌دهند
تاکنون ۱۰ درصد داوطلبان انتخابات مجلس در اصفهان را زنان تشکیل می‌دهند

از استان اصفهان همراه با نماینده ارامنه، ۲۰ نماینده به مجلس شورای اسلامی راه می‌یابند.

حوزه انتخابیه اصفهان به مرکزیت اصفهان

حوزه انتخابیه اصفهان به مرکزیت اصفهان دارای پنج کرسی است و مردم این شهرستان باید از بین نامزدها پنج تن را به نمایندگی خود برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب کنند اما در سایر حوزه‌های انتخابیه استان اصفهان یک نفر انتخاب خواهد شد.

” اردستان “به مرکزیت ” اردستان، شاهین شهر، میمه و برخوار ” به مرکزیت “شاهین شهر”، ” خمینی شهر ” به مرکزیت “خمینی شهر”، “سمیرم ” به مرکزیت “سمیرم” ، “شهرضا و دهاقان ” به مرکزیت “شهرضا”، “فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت ” به مرکزیت “داران”، “فلاورجان ” به مرکزیت ” فلاورجان “، ” کاشان و آران و بیدگل “به مرکزیت ” کاشان”، ” گلپایگان و خوانسار “به مرکزیت ” گلپایگان”، ” لنجان “به مرکزیت “زرین شهر”، “مبارکه “به مرکزیت “مبارکه” ، “نایین و خور”به مرکزیت “نایین” ، ” نجف آباد و تیران و کرون “به مرکزیت ” نجف آباد ” و ” نطنز و بخش قمصر ” به مرکزیت ” نطنز ” از حوزه‌های دیگر استان اصفهان در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند.

بر اساس اعلام رییس ستاد انتخابات اصفهان، انتخابات مجلس در این استان با حضور ۶۰ هزار نفر دست‌اندرکار در سه هزار شعبه اخذ رای برگزار می‌شود.

انتهای پیام / ۱۳۷

کد خبر : 6962 ساعت خبر : ۸:۴۲ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=6962

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − چهار =