یادواره شهید سید حسن آیت در نجف آباد برگزار شد

یادواره شهید سید حسن آیت با حضور خانواده شهدا، آحاد مردم نجف‌آباد و مسئولین شهری نجف‌آباد در سالن شهروند نجف آباد شب جمعه 14 آذرماه 1398 ساعت برگزار شد.

0

یادواره شهید سید حسن آیت در نجف آباد برگزار شد

به گزارش نجف آباد نگار یادواره شهید سید حسن آیت در نجف آباد با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد، در ادامه پس از سخنرانی حجت الاسلام حسناتی، آقای جواد موگویی نویسنده کتاب اسرار آیت به تبیین علل کینه ورزی، ترور و شهادت شهید آیت پرداخت. سپس گروه همخوانی بین المللی شمیسا به همخوانی و اجرای سه برنامه پرداخت و در پایان از خانواده شهید سید حسن آیت تجلیل شد.

حجت الاسلام مصطفی حسناتی امام جمعه نجف‌آباد ۱۴ آذر ماه ۱۳۹۸ در یادواره آیت بصیرت در سالن شهروند نجف‌آباد بیان کرد: شهید آیت، شهیدی بزرگ، فکور، بصیر، ارزشمند و مظلوم بود.

 

یادواره شهید سید حسن آیت در نجف آباد
یادواره شهید سید حسن آیت در نجف آباد

ابعاد مختلف زندگی و شخصیت شهید سید حسن آیت

حجت الاسلام حسناتی با اشاره به ابعاد مختلف زندگی و شخصیت شهید سید حسن آیت گفت: از جمله مهمترین ابعاد شخصتی شهید آیت می توان به خانواده و محیط رشد، دوران تحصیلات و نوجوانی و دوران مبارزات و فعالیت های سیاسی ایشان اشاره کرد که باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

ایشان با اشاره به حدیث امام کاظم علیه السلام افزود: یک مسلمان باید چهار معرفت و شناخت داشته باشد. یک خداشناسی و توحید، دوم خود شناسی که شهید آیت بزرگی و عظمت انسان را می شناخت، سوم هدف شناسی که شهید سید حسن آیت به درستی می دانست و درک می کرد که خدای سبحان انسان را برای چه هدفی خلق کرده است و دشمن شناسی که شهید آیت دشمنان درونی و مبارزه با نفس و همچنین دشمنان بیرونی  و مبارزه با طاغوت ها، استبداد و استعمار را خوب می شناخت.

وی خاطر نشان کرد: شهید آیت از خداشناسی، خودشناسی، هدف شناسی و دشمن شناسی بسیار قوی برخوردار بود. شهید آیت به خوبی دشمن درونی و بیرونی را در مبارزات ضد استبداد، طاغوت و استعمار می شناخت و با آن مبارزه می کرد.

امام جمعه نجف‌آباد در ادامه گفت: شهید سید حسن آیت با شهادتش زنده شد و زمینه نشر هرچه بیشتر اندیشه هایش فراهم گشت.

یادواره شهید سید حسن آیت در نجف آباد
یادواره شهید آیت در نجف آباد

نویسنده کتاب اسرار آیت

در ادامه یادواره آیت بصیرت جواد موگویی نویسنده کتاب اسرار آیت گفت: آنچه که سبب شد شهید آیت مظلوم واقع شود به خاطر فعالیت های ایشان در بعد از انقلاب بوده است.

موگویی با اشاره به علل مختلف کینه ورزی ها، سانسور و ترور شخصیت شهید آیت حتی بعد از شهادت ایشان خاطر نشان کرد: نقش ایشان در ترکیب مجلس خبرگان، دفاعیات حقوقی و فقهی ایشان از اصل ولایت فقیه، نقش موثر در تصویب و قرار گرفتن سپاه پاسداران در قانون اساسی، نقش موثر در عزل بنی صدر، مخالفت جدی با مهندس بازرگان و حرف ها و افشاگری ها بر علیه خانم رهنورد و مهندس موسوی سبب شهادت و ترور سید حسن آیت شد.

یادواره شهید سید حسن آیت در نجف آباد
یادواره شهید آیت در نجف آباد

انتهای پیام / ۱۳۷

 

کد خبر : 6965 ساعت خبر : ۰:۰۱ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=6965

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 2 =