تشدید بیماری تنفسی علت استعفای حجتی از دولت

محمود حجتی وزیر پیشین کشاورزی علت استعفای خود از دولت را تشدید بیماری تنفسی بیان کرد.

0

تشدید بیماری تنفسی علت استعفای حجتی از دولت

به گزارش نجف آباد نگار از ایسنا و ایرنا، مراسم تجلیل از خدمات وزیر سابق کشاورزی صبح امروز با حضور معاون اول رییس‌جمهوری، وزیر نفت، وزیر آموزش و پرورش، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، شهردار تهران، برخی از  مقامات دولتی، نمایندگان مجلس و تولیدکنندگان برتر بخش خصوصی برگزار شد.

محمود حجتی نجف آبادی وزیر سابق کشاورزی در آیین تجلیل از خدماتش در خصوص علت استعفای خود بیان کرد: علت استعفا و کناره گیریم از دولت، تشدید بیماری مزمن حمله تنفسی بود و با این شرایط قادر به ادامه فعالیت نبودم.

در این مراسم هریک از مقامات و وزرای حاضر به بیان خاطرات خود از دوره خدمت حجتی پرداختند و از وی نیز تقدیر و تشکر شد.

بیژن زنگنه وزیر نفت: آقای حجتی فردی انقلابی، پرشور، شجاع، مورد اعتماد

بیژن زنگنه – وزیر نفت – نیز ضمن تشکر و قدردانی از زحمات چندین ساله حجتی گفت: آقای حجتی فردی انقلابی، پرشور، شجاع، مورد اعتماد، صریح، زحمتکش و نجیب است. امروز در اینجا برای بزرگداشت مردی گرد آمده‌ایم که همه زندگی‌اش را در این چهل سال وقف کشور و جمهوری اسلامی کرد و از هیچ کاری برای عظمت و سربلندی کشور کوتاهی نکرد.

وی خاطرنشان کرد: نسل آقای حجتی کسانی بودند که به خاطر جیب خودشان کار نکردند و از خانواده، سلامتی و خودشان گذاشتند تا ملت ایران و جمهوری اسلامی سربلند باشد و ما باید آن را قدر بدانیم.

محمود حجتی نیز ضمن تشکر از برگزاری این مراسم اظهار کرد: خدا را شاکرم که توفیق خدمت را به ما داد و چند صباحی را در خدمت نظام، انقلاب و کشور بودیم و از ته کوچه‌های نجف آباد، فرد معمولی، دانش‌آموز که در اوقات فراغت گوسفندچرانی و رعیتی می‌کرد، تا به امروز در خدمت شما هستیم. از همه همکاران ملت بزرگ ایران عذرخواهی می‌کنم. آنچه را که من در این مدت یافتم این بود که ما می‌توانیم. کشور ما قابلیت‌های کشاورزی بسیاری دارد و این قابلیت حدی ندارد.

تشدید بیماری تنفسی علت استعفای حجتی از دولت
تشدید بیماری تنفسی علت استعفای حجتی از دولت

یکسری بحث ها که مطرح شد ارتباطی به من نداشت

حجتی از پیشگاه خداوند متعال، رهبر معظم انقلاب مقام عالی رتبه کشور، ملت بزرگ ایران، همکاران وفادار ، دولت و نمایندگان مجلس دوستان تشکر کرد و گفت: یکسری بحث ها که مطرح شد و ارتباطی به من نداشت، اما شرایط را فراهم کردند و این امکان فراهم شد که در بضاعت خدمات به کشور و عرصه تولید ارایه کنم.

وی به دلیل برخی نارسایی‌ها، بداخلاقی‌ها از همکاران و ملت مردم ایران حلالیت طلبید و افزود: آنچه که در طول این مدت یافتم، در زمان افتتاح سد کرخه توسط رهبر معظم انقلاب به این موضوع پی بردم که کشور توانمندی بالایی دارد.

حجتی اضافه کرد: نسبت به مشخصه ها و قابلیت های کشور شناخت لازم را نیافته ایم و در برخی موارد نیز به شکل تخریبی اقدام شده و جای کار زیاد داریم و خداوند ظرفیت های فوق العاده ای در وجود انسان و بخش کشاورزی گذاشته که باوجود همه تنگناها و کمبود ها، می توان از آنها صحیح استفاده کرد.

وی تصریح کرد: آنچه که امروز گفته شد مربوط به من نبود محفل و مجلسی بود که برخی صفت ها و مسایل از باب تذکر بیان شد و امید است برای همه چراغ راه آینده شود و امیدوارم در مسیر تعالی برای کشور حرکت کنیم.

بیماری تنفسی

وزیر جهاد کشاورزی دولت های یازدهم و دوازدهم در پایان به بیماری تنفسی اشاره کرد و گفت: من دچار حمله تنفسی می شوم به طوری که در روزهای اخیر قادر به فعالیت نبودم.

وی گفت: این حمله مزمن تنفسی یک بار سال‌ ها پیش یک بار در منطقه سیستان و بلوچستان به سراغم آمد که مجبور شدم از آنجا به تهران بیایم و در اواخر خدمت در جهاد کشاورزی پیش آمد و موجب شد از کار کناره گیری کنم.

آیین نکوداشت و تجلیل از خدمات «محمود حجتی» وزیر پیشین جهاد کشاورزی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، بیژن زنگنه وزیر نفت و شماری از اعضای کابینه دوازدهم در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد که محمود حجتی و خانم حمیدی همسرش مورد تجلیل قرار گرفتند.

همچنین ۱۵۶نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه ای رضایت خود را از عملکرد محمود حجتی وزیر سابق جهاد کشاورزی در حوزه های مختلف کشاورزی اعلام کردند و برای وی موفقیت درمسوولیت های آتی را خواستار شدند.

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.