مسؤولان به فکر شرایط اقتصادی باشند

0

امام جمعه نجف‌آباد: مسؤولان به فکر شرایط اقتصادی باشند

به گزارش نجف آبادنا حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تشبیه شرایط کنونی به واقعه جنگ احزاب در دوران ابتدای اسلام اظهار کرد: همان‌گونه که در جنگ احزاب از همه گروه‌ها علیه پیامبر هم‌پیمان شدند، در این شرایط نیز تمام مستکبران عالم در یک خط علیه این نظام صف‌آرایی کردند.

وی افزود: همان‌گونه که خداوند در سوره احزاب علت پیروزی مسلمانان را امدادهای غیبی و آمادگی مؤمنان بیان کرد، در جبهه مقاومت در منطقه نیز شاهد آن بودیم، اگر قوی، مستحکم و هوشیار باشیم وحدت شرق و غرب عالم را در هم خواهیم شکست همان‌گونه که یمنی‌ها با کمترین امکانات باعث متزلزل شدن وحدت متجاوزان شده‌اند.

امام‌ جمعه نجف‌آباد شرایط کنونی را سخت‌ترین دوران پذیرش مسؤولیت برشمرد و گفت: مسؤولان در تاریخ سختی مسؤولیت پذیرفتند و باید تلاش و همت مضاعفی داشته باشند، وحدت و همدلی در مقابل تفرقه‌افکنی‌های دشمنان یک واجب است و مسؤولان باید بیش از گذشته به یاد مردمی باشند که در سخت‌ترین شرایط اقتصادی زندگی می‌کنند.

مفسدان از پشت به این نظام و مردم خنجر زده‌اند

وی توصیه‌هایی نیز به سرمایه‌گذاران و صاحبان ثروت داشت و مطرح کرد: آن‌هایی که در مسائل اقتصادی هستند باید جوهره مردانگی‌شان را نشان دهند و احتکار نکنند، جنس خارجی نیز نباید بخریم، در مصرف هم به خصوص در رأس آن مسؤولان باید صرفه‌جویی و دوری از ریخت‌وپاش را سرلوحه امورشان قرار دهند.

حسناتی با اشاره به مناسبت‌های هفته آینده و سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) بیان داشت: هیچ بنایی محبوب‌تر از ازدواج نزد خداوند در اسلام نیست، اما با تأسف بعضی‌ها ازدواج را به کاسبی یا هوس‌رانی تبدیل کرده‌اند و خائن‌ترین انسان‌ها به جامعه این افراد هستند که به ازدواج و مقام زن ضربه می‌زنند.

وی در ادامه تصریح کرد: قوانینی که به اسم دفاع از حقوق زن وضع شده است، در اصل نابودی زنان و بانوان را به دنبال دارد ازدواج آیت الهی و زن آیه الهی است و بعضی با این قوانین پا روی این آیه الهی گذاشتند و این آیه را لگدمال کردند، چرا آرامش در خانه‌ها کم است، چون قدر و قیمت‌ها از بین رفته است، در امر ازدواج باید سخت‌گیری‌ها را کنار گذاشته و ملاک‌های انتخاب را عوض کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.