۹ دی خلاصه در چند شعار و یک راهپیمایی نمی‌شود

همایش بزرگداشت 9 دی ماه 1398 به مناسبت بزرگداشت روز بصیرت، امروز دوشنبه همزمان با نماز ظهر و عصر در مسجد جامع نجف آباد با حضور آحاد مردم با بصیرت نجف آباد، امام جمعه، فرماندار و سایر مسئولان شهری برگزار شد.

0

حجت الاسلام حسناتی: ۹ دی خلاصه در چند شعار و یک راهپیمایی نمی‌شود

به گزارش نجف آباد نگار،در این همایش حجت الاسلام مصطفی حسناتی امام جمعه نجف آباد ضمن تبریک این عید بزرگ بیان کرد: امروز جمع شده‌ایم پیام ۹ دی، پیام آگاهی، بصیرت، دشمن‌شناسی، حضور و انجام وظیفه را یادآوری کنیم.
وی در ادامه افزود: ۹ دی روز بزرگی است و خلاصه در چند شعار و یک راهپیمایی نمی‌شود.

حجت الاسلام حسناتی خاطر نشان کرد: تداوم حرکت مردم و نظام در زنده نگهداشتن پیام خون شهیدان انقلاب است که همان پیام حضرت زینب سلام الله علیها است و پیام ایشان پیام سیدالشهدا و عاشوراست.
امام جمعه نجف آباد در ادامه روح نه دی را اعتقاد و ولایت مردم دانست و تاکید کرد: اعتقاد به قرآن و عترت مردم را در ۹ دی به میدان آورد و باعث شد حق و باطل از یکدیگر جدا شدند.

9 دی خلاصه در چند شعار و یک راهپیمایی نمی‌شود
۹ دی خلاصه در چند شعار و یک راهپیمایی نمی‌شود

لزوم خداشناسی

حجت الاسلام سید علی محمد فلسفی سخنران ویژه این همایش بیان کرد: برای ادامه دادن راه کسانی که حماسه ۹ دی را ایجاد کردند به ۶ ویژگی و خصوصیت نیازمندیم. اول خداشناسی، دوم دشمن شناسی، سوم حق شناسی، چهارم باطل شناسی، پنجم دنیاشناسی و ششم آخرت شناسی. کسانی که این شش مورد را شناختند و در خود ایجاد کردند، حماسه‌های بزرگی را مانند حماسه ۹ دی در طول تاریخ آفریدند.
حجت الاسلام فلسفی با اشاره به لزوم خداشناسی خاطر نشان کرد: خداشناسی یعنی غیر از خداوند را در قلب خود راه ندهیم و مومن کسی است که قلب او مزین به نور ایمان باشد و آنچه که باعث شد در قلب امام خمینی (ره) ترس راه پیدا نکند اتصال قلب امام خمینی (ره) با خداوند بوده است.

وی ضمن توضیح دشمن شناسی و شیطان شناسی افزود: تا دشمن است دشمنی هم وجود دارد. شیطان زمان را باید شناخت و در مقابل آن ایستادگی کرد و به هیچ وجه عقب نشینی نکرد، زیرا اگر در مقابل دشمن یک قدم عقب رفتی دشمن ده‌ها قدم پیشروی می کند.

سید علی محمد فلسفی در خصوص حق شناسی گفت: حق شناسی یعنی شناخت حقوقی که اطراف ما را احاطه کرده است بر همه ما لازم است. در رساله حقوق امام سجاد(ع) به برخی از آنها اشاره شده است. حق خداوند، حق پدر و مادر ، حق فرزند، حق استاد، حق ولایت، حق امامت و … را باید شناخت و در ادای این حقوق باید کوشش کرد.
حجت الاسلام فلسفی در ادامه توضیحاتی پیرامون باطل شناسی بیان کرد.

وی با اشاره مختصر به زندگی شهید رجایی بیان کرد: امام در مورد شهیدرجایی گفت: شهید رجایی کسی بود که عقلش بیشتر از علمش بود.
وی افزود: نباید به دنیا دلبستگی وجود داشته باشد.

حجتالاسلام سید علی محمد فلسفی در ادامه به آخرت شناسی پرداخته و گفت: باید توجه داشت که دنیا سرانجام ما نیست و در دنیا باید برای زندگی ابدی و آخرت زندگی کرد.
همایش بزرگداشت ۹ دی ماه ۱۳۹۸ به مناسبت بزرگداشت روز بصیرت، امروز دوشنبه همزمان با نماز ظهر و عصر در مسجد جامع نجف آباد با حضور آحاد مردم با بصیرت نجف آباد، امام جمعه، فرماندار و سایر مسئولان شهری برگزار شد.

انتهای پیام / ۱۳۷

 

کد خبر : 7082 ساعت خبر : ۹:۳۹ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=7082

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =