دمای اصفهان ۴ درجه زیر صفر می‌رود / چه محورهایی بارش برف داشتند؟

کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: بیشنه دمای اصفهان برای 24 ساعت آینده کاهشی بوده و به 6 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد و کمینه دمای فردا صبح هم 4 درجه سانتیگراد زیر صفر پیش‌بینی شده است.

0

دمای اصفهان ۴ درجه زیر صفر می‌رود

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، شنبه ۲۱ دی ماه اصفهان برای دومین روز متوالی با میانگین شاخص کیفیت هوای ۶۸ هوای سالم را در ریه‌های خود تنفس می‌کند، این در حالی است بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل محیط زیست استان اصفهان از اول دی ماه برای اصفهان ۲ روز هوای ناسالم برای عموم، ۱۱ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و با احتساب دیروز و امروز ۸ روز هوای سالم ثبت شده است.

بر اساس اعلام سایت محیط زیست، کیفیت هوا در ایستگاه میدان احمدآباد ۶۷، دانشگاه ۸۰، خیابان پروین ۶۳، خیابان رودکی ۵۷، خیابان استانداری ۷۰ و بزرگراه خرازی ۷۳ را نشان می‌دهد که میانگین آن ۶۸ و سالم است.

بر همین اساس برای شهرستان‌های شاهین‌شهر کیفیت هوای ۷۹، مبارکه ۷۲، کاشان ۷۵، سجزی ۶۸ و نجف‌آباد ۵۱ ثبت شده است و هوای سالمی دارند.

شاخص کیفی هوا (A Q I) یا شاخص آلودگی هوا (P S I) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن- دی اکسیدگوگرد- ترکیبات نیتروژن دار- ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرو متر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف می‌باشند را تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف مطابق با جدول فوق نمایش می‌دهد.

روش محاسبه شاخص (A Q I) و شاخص ( P S I) یکسان می‌باشد و صرفاً اعداد شاخص (A Q I) در شرایط ناسالم به دو سطح (۱۵۰ -۱۰۱) ناسالم برای گروهای حساس و (۲۰۰ -۱۵۱) ناسالم برای عموم در نظر گرفته شده است.

هوای اصفهان فردا صبح ۴ درجه زیر صفر

ویکتوریا عزتیان کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در رابطه با وضعیت هوای اصفهان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر ادامه فعالیت سامانه ناپایدار تا اواخر وقت امروز در استان در بخش‌های شرق، شمال شرق و جنوب است، بر این اساس در مناطق فوق‌الذکر گاهی شرایط برای افزایش ابر، بارش‌های برف و باران و وزش باد نسبتاً شدید مهیا است.

کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه روز یکشنبه از اوایل وقت در اکثر مناطق استان مه‌آلودگی پیش‌بینی می‌شود، افزود: دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان یک تا ۳ درجه کاهش خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه دمای هوای اصفهان در بعد از ظهر دیروز حداکثر به ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر و در بامداد امروز به ۴ درجه سانتیگراد زیر صفر رسید، بیان کرد: بیشنه دمای اصفهان برای ۲۴ ساعت آینده کاهشی بوده و به ۶ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد و کمینه دمای فردا صبح هم ۴ درجه سانتیگراد زیر صفر پیش‌بینی شده است.

عزتیان ادامه داد: سردترین نقطه استان هم بویین میاندشت با ۱۴ درجه سانتیگراد زیر صفر و گرمترین نقطه استان هم ورزنه با ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.

کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه بارش شب گذشته شهر اصفهان ۰.۲ میلی‌متر گزارش شده است، گفت: بیشترین میزان بارش باران از اردستان به مقدار ۹.۸ میلی‌متر بوده و همچنین برای این شهر ۳ سانتی‌متر بارش برف گزارش شده است.

وی در رابطه با جزئیات بارش‌ها در سایر شهرستان‌ها مطرح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته برای آران و بیدگل ۳.۵، بادرود ۳، چادگان ۰.۱، چوپانان ۲.۹، خوانسار ۱.۷، خور و بیابانک ۱.۵، داران ۰.۶، خور و بیابانک، دهق ۰.۷، دهاقان ۸.۲، سمیرم ۱.۵، شهرضا ۰.۶، علویجه ۱.۴، کاشان ۶.۴، گلپایگان ۰.۱، مورچه خورت ۰.۲، بویین میادنشت ۰.۲، میمه ۳.۴، نایین ۱.۳، نجف‌آباد ۰.۷ و نطنز ۶.۱ میلی‌متر بارش باران گزارش شده است.

عزتیان در ادامه با اشاره به اینکه برای علویجه، فرودگاه، فریدونشهر کمتر از یک دهم بارش برف در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است، عنوان کرد: برای برزک ۱۰، داران یک، دهاقان ۷.۵، سمیرم ۲، شهرضا یک، میمه ۴، نایین ۰.۵ و نطنز ۳ سانتی‌متر برف گزارش شده است.

چه محورهایی بارش برف داشتند؟

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان نیز در رابطه با شرایط جوی ضمن اعلام محورهایی که بارش برف دارند، به مردم را به استفاده از زنجیر چرخ، رانندگی با سرعت مطمئنه و آگاهی از وضعیت راه‌ها قبل از سفر از طریق سامانه ۱۴۱ توصیه کرده بود.

بر این اساس امروز در محورهای داران – بویین و میاندشت، بویین و میاندشت – الیگودرز، داران – نجف‌آباد، مبارکه – بروجن، زرین‌شهر-شهرکرد، مبارکه – شهرضا، دهاقان – بروجن، کاشان – قهرود، نطنز – کاشان، سمیرم – شهرضا، اردستان – نایین، فریدونشهر – پشتکوه، کنارگذر غرب، نطنز – اصفهان، گلپایگان – موته، گلپایگان – دهق و سمیرم – یاسوج بارش برف اعلام شده است.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.