تاکنون ۳۷۲ نفر از استان اصفهان برای انتخابات مجلس تایید صلاحیت شدند

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان با بیان اینکه اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان روز ۱۱ بهمن توسط شورای نگهبان اعلام شد، گفت: از هزار و ۲۴۲ شرکت کننده از استان ۳۷۲ نفر در این مرحله مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفتند.

0

تاکنون ۳۷۲ نفر از استان اصفهان برای انتخابات مجلس تایید صلاحیت شدند

به گزارش نجف آباد نگار از ایرنا، حیدر قاسمی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری سومین جلسه ستاد انتخابات استان در فرمانداری اصفهان در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: تا ۱۴ بهمن افراد رد صلاحیت شده فرصت دارند به شورای نگهبان مراجعه کنند که تا ۲۱ بهمن به شکایات آن‌ها رسیدگی می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: روز ۲۲ بهمن آخرین نتایج صلاحیت داوطلبان اعلام و در نهایت روز ۲۴ بهمن تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در حوزه‌های انتخابیه انجام و دوم اسفند انتخابات برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: بخشی از فرآیندهای انتخابات تاکنون به خوبی طی شده و ستاد انتخابات استان جلسات را به صورت مرتب برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی، هماهنگی و تدارکات لازم برای برگزاری انتخابات انجام شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه جایگاه شهرستان و حوزه انتخابیه اصفهان جایگاه قابل توجهی است ستاد انتخابات استان را در فرمانداری به منظور بررسی آخرین اقدامات و موارد انجام شده و کم وکاستی‌ها برگزار کردیم.

قاسمی تصریح کرد: حوزه انتخابیه اصفهان حدود ۴۰ درصد از واجدین شرایط رای را در خود جای داده است همچنین علاوه بر حوزه فرعی اقلیت‌های موجود، حدود یک سوم شعب اخذ رای در این حوزه مستقر است از این رو از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه آخرین وضعیت بررسی و آزمایش پوشش مخابرات در حوزه‌ها و شعب اخذ رای در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت، اظهارداشت: امیدواریم در باقیمانده‌ روزهای انتخابات تمامی هماهنگی‌ها را به وجود آوریم تا حضور و مشارکت حداکثری را شاهد باشیم.

انتخابات پیش رو نخستین انتخابات گام دوم انقلاب است که با شعار«انتخابات ۹۸، گام دوم انقلاب، قانونمداری و بی‌طرفی، انسجام ملی» دوم اسفند امسال برگزار می‌شود.

آمار تایید صلاحیت اصفهان
آمار تایید صلاحیت اصفهان

از استان اصفهان همراه با نماینده ارامنه، ۲۰ نماینده به مجلس شورای اسلامی راه می‌یابند

حوزه انتخابیه اصفهان به مرکزیت اصفهان دارای پنج کرسی است و مردم این شهرستان باید از بین نامزدها پنج تن را به نمایندگی خود برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب کنند اما در سایر حوزه‌های انتخابیه استان اصفهان یک نفر انتخاب خواهد شد.

” اردستان “به مرکزیت ” اردستان، شاهین شهر، میمه و برخوار ” به مرکزیت “شاهین شهر”، ” خمینی شهر ” به مرکزیت “خمینی شهر”، “سمیرم ” به مرکزیت “سمیرم” ، “شهرضا و سمیرم سُفلا ” به مرکزیت “شهرضا”، “فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت ” به مرکزیت “داران”، “فلاورجان ” به مرکزیت ” فلاورجان “، ” کاشان و آران و بیدگل “به مرکزیت ” کاشان”، ” گلپایگان و خوانسار “به مرکزیت ” گلپایگان”، ” لنجان “به مرکزیت “زرین شهر”، “مبارکه “به مرکزیت “مبارکه” ، “نایین “به مرکزیت “نایین” ، ” نجف آباد و تیران و کرون “به مرکزیت ” نجف آباد ” و ” نطنز و بخش قمصر ” به مرکزیت ” نطنز ” از حوزه‌های دیگر استان اصفهان در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند.

بر اساس اعلام معاون، سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان، انتخابات مجلس در این استان با حضور ۶۰ هزار نفر دست‌اندرکار در سه هزار شعبه اخذ رای برگزار می‌شود.

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.