نشست مدیر شبکه بهداشت نجف آباد با اصحاب رسانه برگزار شد

نشست خبری دکتر علیرضا غیور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نجف آباد در خصوص اقدامات شبکه بهداشت برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با اصحاب رسانه نجف آباد برگزار شد.

0

نشست مدیر شبکه بهداشت نجف آباد با اصحاب رسانه برگزار شد

به گزارش نجف آباد نگار، امروز چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ نشست خبری دکتر علیرضا غیور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نجف آباد با اصحاب رسانه شهرستان در خصوص اقدامات شبکه بهداشت برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در محل ساختمان مرکزی شبکه بهداشت نجف آباد برگزار شد.

علیرضا غیور با بیان اینکه متاسفانه این ویروس با سرماخوردگی و پیک دوم آنفولانزا در کشور ما همزمان شروع به فعالیت کرده است، بیان کرد: بالای ۹۰ درصد از بیماران خود به خود بهبود حاصل می کنند. البته این بیماران ناقل بیماری هستند، اما خود به خود بهبود پیدا می کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نجف آباد در ادامه افزود: بیمارستان‌های نجف‌آباد آمادگی کامل دارند و اوضاع شهرستان نجف‌آباد قابل قبول است، تا این لحظه گزارش قطعی ابتلا به کرونا ویروس در نجف‌آباد گزارش نشده است.

تشکیل کارگروه ویژه سلامت و امنیت در نجف آباد

دکتر غیور فرآیند انتقال ویروس کرونا به انسان و علائم این بیماری اشاره کرد و گفت: از یک ماه قبل روی این موضوع در شهرستان نجف‌آباد کارهای ویژه ای صورت گرفته است و ۱۰ روز قبل یک کارگروه ویژه سلامت و امنیت در نجف آباد با موضوع مقابله با ویروس کرونا و راهکارهای مقابله و جلوگیری با این ویروس برگزار شد.

وی به موضوعات مطرح شده در جلسه کارگروه ویژه سلامت و امنیت اشاره کرد، در ادامه به بیان آسیبهای آموزش مردمی غلط، مخصوصا در فضای مجازی، انتشار اخبار دروغ، اغراق در توصیه هایی که کارایی آنها اثبات نشده است و مخلوط نمودن اطلاعات درست و غلط پرداخت و گفت: همه مردم باید از شایعات پرهیز کرده و فقط از طریق صدا و سیمای رسمی کشور به توصیه های وزارت بهداشت توجه کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نجف آباد در ادامه نکاتی پیرامون راهنمایی مراقبت از بیماران، تشخیص افراد بیمار از غیر بیمار، منابع غذایی و ویتامینهای مورد نیاز برای افزایش سطح سلامتی در مقابل این ویروس و … بیان کرد.

فعالیت های صورت گرفته در سطح شهرستان نجف آباد

دکتر غیور در ادامه به فعالیت های صورت گرفته در سطح شهرستان نجف آباد اشاره کرد و گفت: توزیع مواد گندزدایی در محل های عمومی مثل مدارس آموزشکده ها، کتابخانه ها و زندان، آموزش پرسنل صنایع، برگزاری کمپین اطلاع رسانی، برگزاری نمایش خیابانی، نصب بنر و استفاده از تلویزیون شهری، ارسال پیامک و استفاده از فضای مجازی، تشکیل بانک مدرسین در ادارات، برگزاری کارگروه سلامت شهر، برگزاری برنامه های آموزشی،  بازرسی از اماکن عمومی سطح شهرستان مانند: کمپ‌ها، شهرک های صنعتی، بانک ها، دانشگاه ها، حوزه علمیه، مربیان مهد کودک ها، امام جمعه ها، داروخانه ها و غیره صورت گرفته است.

وی با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته افزود: تجهیز اورژانس ها سطح شهر، آموزش به مراکز روستاها به صورت وبینار و در اختیار قرار دادن مطالب مورد نیاز روستاها، انتقال بیماران مشکوک از بیمارستان منتظری به بیمارستان فاطمه الزهرا از جمله اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان است.

زندگی با امید و اعتماد جریان دارد

رئیس شبکه بهداشت شهرستان نجف آباد، در پایان ضمن تشکر از همکاری مردم و رسانه ها و تقدیر از زحمات پزشکان و پرستاران و کادر درمانی و عوامل بهداشتی، بر ضرورت حفظ آرامش، جریان داشتن زندگی با امید و اعتماد و دوری از نگرانی های بی مورد، تأکید کردند.

نشست مدیر شبکه بهداشت نجف آباد با اصحاب رسانه
نشست مدیر شبکه بهداشت نجف آباد با اصحاب رسانه

**مهندس محمد فاضل مسئول گروه مهندسی بهداشت محیط نجف آباد

مهندس محمد فاضل مسئول گروه مهندسی بهداشت محیط نجف آباد در ادامه بیان کرد: در سال ۱۳۹۴ با ورود آنفولانزای فوق حاد پرندگان شرایطی به مراتب بدتر از الان و این ویروس بر نجف‌آباد حاکم بود که با هماهنگی و همکاری ادارات و مردم، آن بحران کنترل و برطرف شد.

محمد فاضل به بیان برخی از تهدیدات ناشی از ویروس کرونا در سطح شهرستان پرداخت و گفت: خسارات و ضربه های ناشی از عدم آرامش را جدی تر از خود بیماری کرونا دانست. دستورالعمل های غیر مرتبط یک تهدید جدی هستند و برای دریافت اطلاعات صحیح باید به منابع اطلاع رسانی معتبر مراجعه و استناد نمود.

شستشوی دست مهمترین عامل مقابله با ویروس کرونا

مسئول گروه مهندسی بهداشت محیط نجف آباد بیان کرد: بهترین درمان این بیماری پیشگیری و بهترین پیشگیری رعایت بهداشت فردی است. شستشوی دست مهمترین عامل بهداشت فردی برای مقابله با ویروس کرونا است.

فاضل با تاکید بر رعایت بهداشت فردی و شستن صحیح دست ها خاطر نشان کرد: اصلی ترین علت انتشار ویروس کرونا انتقال از طریق تماس دست با سطوح آلوده به ویروس می باشد.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان گفت: ضدعفونی کردن اتوبوس های شهری در دو شیفت انجام می شود. بانک ها، خودپردازها کیبورد پمپ بنزین، خودکار مشترک داخل بانک و هر وسیله عمومی که دست با آن تماس دارد می‌تواند به عنوان عاملی برای انتقال ویروس کرونا باشد.

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.