توصیه‌ معنوی رهبر انقلاب پیرامون تعطیلی اعتکاف امسال

1

توصیه‌ معنوی رهبر انقلاب پیرامون تعطیلی اعتکاف امسال

نجف آباد نگار : مردم مومن، انقلابی و شهیدپرور شهرستان نجف آباد که همه ساله بسیار پر شور و با شکوه در نقاط مختلف شهرستان در مراسم عبادی معنوی اعتکاف شرکت می کردند و امسال به علت این ویروس منحوس تمامی مراسمات مذهبی که داخل مساجد نجف آباد برگزار می شد تعطیل شده است می توانند در منزل به توصیه هایی بزرگان دین عمل کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، همواره با اشاره به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در ایام البیض (۱۳-۱۵) ماه رجب آن را یک فرصت با ارزش برای صفا دادن به دل، توبه و خودسازی دانسته‌اند. مؤمنین و به‌ویژه جوانان نیز در طول سالیان بعد از انقلاب اسلامی با گرایش به این پدیده‌ی معنوی آن را مغتنم شمرده و برای استفاده از این پدیده‌ی معنوی در مساجد شهرها سه روز معتکف شده‌اند.

مراسم معنوی اعتکاف در سراسر کشور

اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و توصیه‌ها و دستورالعمل‌های مجموعه‌های مسئول برای پرهیز از اجتماع به منظور جلوگیری از ابتلا به این بیماری، قرار شد مراسم معنوی اعتکاف در سراسر کشور برگزار نشود.

با توجه به شرایط پیش آمده، رئیس ستاد مرکزی اعتکاف با ارسال نامه‌ای از رهبر انقلاب درخواست کرد برای کسانی که قصد شرکت در مراسم معنوی اعتکاف را داشتند و اکنون از این فیض محروم مانده‌اند توصیه‌ای داشته باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به این نامه و برای استفاده از فرصت ایام‌البیض ماه رجب به تمام مشتاقان مراسم معنوی اعتکاف امسال توصیه‌ای مرقوم داشتند که متن آن را پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR منتشر می‌کند:

بسمه تعالی
کسانی که از عمل با فضیلت اعتکاف محروم مانده‌اند، بهتر است در هر یک از این سه روز نماز حضرت جعفر طیار علیه السلام بخوانند.

با تعطیلی اعتکاف چه کنیم؟

مراسم معنوی اعتکاف در سراسر کشور
مراسم معنوی اعتکاف در سراسر کشور

انتهای پیام/۱۳۹

مراسم معنوی اعتکاف در سراسر کشور

1 نظر
  1. رضایی می گوید

    کاشکی اعتکاف بود…..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.