۲۲ اسفند روزی از جنس شهید

استان اصفهان در دفاع مقدس علاوه بر ۵۰ هزار جانباز، سه هزار و ۵۰۰ آزاده و یکهزار مفقودالاثر، ۲۳ هزار و ۵۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

1

۲۲ اسفند روزی از جنس شهید

به گزارش نجف آباد نگار از ایرنا شهید محسن حججی در تیرماه ۷۱ در نجف آباد در یک خانواده ساده و متدین متولد شد و در مرداد ۹۶ در سن ۲۵ سالگی در دفاع از حرم حضرت زینب (س) در سوریه در چنگال داعشی ها اسیر شد و به شیوه مولایش امام حسین (ع) به شهادت رسید و موجب افتخار و اعتبار برای شهر و کشورش شد.

محسن در آبان ۹۱ با همسرش زهرا عباسی آشنا شد و در سال ۹۳ پس از عضویت رسمی در سپاه و لشکر هشت نجف اشرف مراسم ازدواج ساده و مختصری برگزار کردند و در سال ۹۵ صاحب فرزند پسری شد.

او در سال ۹۴ برای بار اول عازم سوریه شد و در همان سفر بسیاری از دوستان و همرزمان او به شهادت رسیدند و او در حسرت شهادت مانده بود.
در نهایت در تیرماه ۹۶ با راضی کردن همسر و مادرش برای دومین بار برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) عازم سوریه شد.

پس از گذشت یکماه از دومین اعزام محسن به سوریه در ۱۵ مرداد ۹۶ هواپیماهای آمریکایی یکی از مقرهای منطقه را که گردان سیدالشهدای حشدالشعبی در آن قرار داشت بمباران کردند و ۳۰ نفر در این حمله به شهادت رسیدند.

بلافاصله بعد از این حمله در سحرگاه ۱۶ مرداد نیروهای داعشی به مقری که محسن رد آن حضور داشت حمله کردند و با یک عملیات انتحاری بسیاری از همرزمان او را به شهادت رساندندو محسن به شدت مجروح و در نهایت به دست داعشی ها اسیر می شود.

تصویر اسارت محسن

بلافاصله در شبکه های تلگرامی تصویر اسارت محسن در دست داعشی ها منتشر شد و خانواده او با دیدن این صحنه به شدت نگران و بی تاب شدند.
اما شهید حججی در این تصویر بسیار مصمم و با غرور در چنگال داعشی ها گرفتار شده بود و این تصویر فراموش نشدنی و بی نظیر در تاریخ رشادت شیعیان جهان ثبت و ماندگار شد.

بلافاصله پس از آن تصویری از پیکر آغشته به خون و سر از تن جدای محسن در شبکه ها منتشر و غوغایی نه تنها در ایران بلکه در دنیا به پا شد.

در نهایت در شهریور همان سال خبر رسید که پیکر شهید حججی به نیروهای حزب الله لبنان تحویل داده شد ولی به دلیل اینکه حرف وحدیث های بسیاری درباره اطمینان از بودو نبود پیکر واقعی محسن مطرح شد خانواده او به ویژه پدرش مجبور به دادن آزمایش “دی ان ای” شد تا از پس از فراز و نشیب های بسیار محسن شهید با تنی بی سر ولی سربلند به وطن و زادگاه خود برگشت.

مراسم های استقبال بسیاری در اصفهان، مشهد، تهران، قم و سایر شهرهای کشور برای استقبال از این شهید سربلند با حضور باشکوه مردم برگزار شد و در نهایت در پنجم مهرماه همان سال پبکر او در میان خیل عظیم عزادارانی که از سراسر کشور به زادگاه او در نجف آباد آمده بودند تشییع و به خاک سپرده شد.

استان اصفهان در دفاع مقدس علاوه بر ۵۰ هزار جانباز، سه هزار و ۵۰۰ آزاده و یکهزار مفقودالاثر، ۲۳ هزار و ۵۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

۲۲ اسفند روزی از جنس شهید
۲۲ اسفند روزی از جنس شهید

انتهای پیام/۱۳۹

۲۲ اسفند روزی از جنس شهید

کد خبر : 7682 ساعت خبر : ۱:۵۷ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=7682

1 نظر
  1. رضایی می گوید

    التماس دعا…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =