حجت الاسلام قاسمی: تعطیلی حرم ها و مساجد به معنای تعطیلی انس با خدا نیست

مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نجف آباد: بحث تعطیلی مساجد و حرم ها به معنای تعطیلی انس با خدا نیست و هیئتی ها هوشیار باشند فریب جریان های انحرافی را نخورند.

0

مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نجف آباد

تعطیلی حرم ها و مساجد به معنای تعطیلی انس با خدا نیست

به گزارش نجف آباد نگار حجت السلام یزدانبخش قاسمی مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نجف‌آباد در گفتگو با خبرنگار حوزه ضمن تبریک مناسبت های شادی آفرین پیش رو و آغاز سال نو شمسی گفت: امیدواریم سال جدید را با توکل به خدا و عنایات امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و توسل به امام کاظم علیه السلام و حفظ حرمت شهادت این امام بزرگوار، به خوبی شروع کنیم و به پایان برسانیم.

تعطیلی نماز جماعت در نجف‌آباد

حجت الاسلام قاسمی با اشاره تعطیلی نماز جماعت در سطح شهرستان نجف‌آباد بیان کرد: فعالیت مساجد وهیئت ها تعطیل شد ولی فعالیت های مبلغان تعطیل نشده است و مبلغان با حضور در فضای مجازی با تشکیل کانال برای مسجد و هیئت کار تبلیغی خود را انجام می‌دهند.

فرصت های ایجاد شده در این بحران

وی با بیان فرصت های ایجاد شده در این بحران تاکید کرد: ما در آزمون کرونا حضور داریم و از هر دیدی که به این قضیه نگاه کنیم ما باید با این ویروس مقابله کنیم. اگر ما در جنگ تحمیلی دستاوردهای نظامی خوبی بدست آوردیم، انشا الله در جنگ با این ویروس منحوس نیز دستاوردهای پزشکی و سلامت خوبی بدست می‌آوریم.

تعطیلی مساجد و حرم ها

مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نجف‌آباد در خصوص تعطیلی مساجد و حرم ها گفت: بحث تعطیلی مساجد و حرم ها به معنای تعطیلی انس با خدا نیست و طبق حدیث امام صادق علیه السلام: “الْقَلْبُ حَرَمُ اللَّهِ … دل حرم خداست” هیئتی ها هوشیار باشند فریب جریان های انحرافی را نخورند و کوچک ترین بی حرمتی به مساجد و اعتاب مقدسه صورت نگیرد.

راهکارهای معنوی برای دفع بلای ویروس منحوس کرونا

ایشان با اشاره به راهکارهای معنوی برای دفع بلای ویروس منحوس کرونا بیان کرد: این بلا با چند چیز دفع می‌شود؛ اول: با ایجاد ارتباط باخداوند بوسیله دعا کردن، دوم: تقویت ارتباط با ائمه معصومین علیهم السلام با توسل، سوم: با رجوع به خود بوسیله استغفار و البته رعایت دستورات بهداشتی به عنوان یک فریضه و احساس مسئولیت در قبال سلامت خود و دیگران و چهارم: رحم به همدیگر و توجه به ارتباط با مردم و رسیدگی به مشکلات و گرفتاری های دیگران.

حجت الاسلام قاسمی با اشاه به تعطیلی اعتکاف ماه رجب افزود: درست است اعتکاف ماه رجب تعطیل شد ولی جمعی از مومنین فضای اعتکاف را به منزل منتقل کردند و فضای منزل خود را مزین به نور عبادت های ویژه مخصوصا نماز جعفر طیار و دعای هفتم صحیفه سجادیه کردند. امید است به شکرانه ریشه کن شدن این ویروس اعتکاف رمضانیه در سراسر کشور عزیزمان با شکوه‌تر برگزار گردد.

حجت الاسلام قاسمی
حجت الاسلام قاسمی

انتهای پیام / ۱۳۷

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.