ضرب و شتم خانواده شهدا در نجف آباد / اختلاف‌ افکنی میان قومیت‌ها

0

تکذیب ضرب و شتم خانواده شهدا

باشگاه خبرنگاران پویا: در یک قطعه ویدئو به‌نمایش در آمده و ادعا شده که این  فیلم، در واقع فیلم «ضرب و شتم زن‌های افغانستانی روز پنجشنبه سر مزار شهدای گلدشت نجف‌آباد اصفهان، به‌دست مردان ایرانی» است. این فیلم توسط بی‌بی‌سی افغانستان منتشر شده است.

هرچند طبق تأیید مردم محلی نجف‌آباد این فیلم متعلق به آرامستان گلدشت نجف‌آباد است اما ربطی به بخش گلزار شهدا ندارد و افراد صرفاً میان قبور عادی آرامستان حضور دارند. طبق استعلام تسنیم از مسئول خانواده شهدای فاطمیون در این شهرستان و حاضرین در ماجرا، هیچ کدام از افراد داخل فیلم خانواده شهید نیستند و ماجرا اصلاً ضرب‌وشتم نبوده است بلکه اتفاق پیش‌آمده صرفاً دعوای شخصی بین مردان دو خانواده در قبرستان بوده و زن‌ها در این دعوا نقشی نداشتند. مبهم بودن فضای این فیلم موبایلی حکایت از خالی بودن دست خبرنگاران بی‌بی‌سی برای دامن زدن به کمترین اختلافات ممکن میان قشر عامه مردم دارد. تصویرهای بی‌سروتهی که برچسب قابل باوری برای دروغ منتشرشده در خبر این رسانه انگلیسی نیست.

اختلاف‌ افکنی میان قومیت‌ها

اختلاف‌ افکنی میان قومیت‌ها، ملیت‌های مسلمان علی‌الخصوص ایران و افغانستان و سوء استفاده از مسئله اعتراض در جغرافیای جمهوری اسلامی از اهداف مهم خبرنگاران بی‌بی‌سی است که سال‌ها با توسل به این موضوعات دست به انتشار شایعات و دروغ‌پراکنی در مورد روابط مردمی ایرانیان با سایر ملت‌ها، قومیت‌ها و ادیان می‌کند.

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.