پلمب ۵ واحد صنفی و اخطار به واحدهای متخلف نجف‌آباد

دادستان نجف آباد: جمع شده‌ایم تا جزو کسانی باشیم که زنجیره این ویروس را قطع کنیم.

0

پلمب ۵ واحد صنفی و اخطار به واحدهای متخلف نجف‌آباد

به گزارش نجف آباد نگار از خبرنگار فارس، علی زارع بعد از ظهر دیروز در جلسه هماهنگی اتاق اصناف نجف‌آباد با حضور رؤسای اتحادیه‌ها ضمن تبریک سال نو عنوان کرد: کشور ما دچار بیماری شده است که با تمام بحران‌ها اندکی تفاوت دارد، جمع شده‌ایم تا جزو کسانی باشیم که زنجیره این ویروس را قطع کنیم.

دادستان نجف‌آباد اظهار داشت: بیاییم با کاهش تردد شهروندان از طریق تعطیلی اصناف و واحدهای تجاری غیرضروری به قطع زنجیره کرونا کمک کنیم تا به‌ دنبال آن کادر درمانی شهرستان و عزیزانی که در سایر جبهه‌ها تلاش می‌کنند در کارشان موفق‌تر باشند.

وی در ادامه گفت: همه ما به‌ عنوان شهروندان این شهر می‌دانیم اگر جمعیت مکان‌های پرتردد کنترل نشود و خرید برای اطرافیان در شهرستان دشوار نشود نمی‌توانیم این زنجیره را قطع کنیم. خودمان را گول نزنیم هر فروشگاهی که باشد باید تعطیل شود، الآن ستاد ملی و استانی و شهرستانی کرونا تصمیم‌گیری کرده و تصمیم دادستان نیست، اما آمده‌ایم کمک مجموعه مسؤولان شهر تا این موضوع اجرایی‌تر شود.

زارع عنوان کرد: انتظاری که از شما رؤسا و بازرسان اتحادیه‌ها داریم این است که دستورالعمل ابلاغی از استانداری به فرمانداری و اتاق اصناف و اداره صنعت و معدن تجارت و نامه‌ای که پیرو آن زدیم را مهم بدانید و دیگر شاهد این نباشیم که واحد تجاری بگوید به ما ابلاغ نشده یا پیامک نیامده است.

دادستان نجف‌آباد ابراز داشت: در عین‌ حال که باهم رفیق هستیم انتظار داریم به ما کمک کنید و بعد شکست کرونا در کنار شما خواهیم بود. در مورد مشکلاتی که در کسب‌ و کارها ایجاد شده ستاد ملی کرونا تصمیم خواهد گرفت مثلاً چک‌ها تا ۱۵ فروردین توسط بانک‌ها برگشت نمی‌شود.

وی شیوع کرونا را جدی دانست و افزود: این بیماری شوخی‌بردار نیست از امام‌جمعه شهر تا پزشکان متخصص و عموم مردم را درگیر کرده است. برای ما قابل‌قبول نیست بشنویم که مالک مغازه بگوید ابلاغ نشده، چرا فلانی بسته نیست و آن‌یکی بسته است. در دستور ستاد ملی کرونا نگفته که فقط هسته مرکزی شهر یا مغازه خاص بسته شود، کل شهرستان را در برمی‌گیرد.

زارع تصریح کرد: اکیپ‌ها آماده‌اند و از چهارشنبه به‌ هیچ‌عنوان تخلف پذیرفته نیست، اگر فروشگاهی که شامل تعطیلی می‌شود باز بود تا آخر فروردین پلمپ خواهد شد، اما الآن تعطیلی تا ۱۵ فروردین است، بنابراین خوب است که به قانون تمکین کنیم.

دادستان نجف‌آباد افزود: ما همان آدم‌هایی هستیم که در این چندساله نه به باز و بسته بودن شما کار داشتیم نه به درآمدتان و نه به رفت آمدتان، مشتری‌ها از اطراف برای خرید می‌آمدند و کسی کارشان نداشت ولی حالا شرایط بحرانی است، از شما انتظار داریم کمک کنید و به تمام صنوف زیرمجموعه خود ابلاغ کنید که فروشگاه‌های غیرضروری تعطیل شوند.

وی قانون برای همه یکسان خواند و گفت: فردا شاهد تعطیلی تمام اصناف غیرضروری باشیم. الآن دست یاری ما به سمت شما دراز است و خواهش برادرانه داریم که شرایط درک شود. امروز خواهش بود اما فردا روند کار کاملاً متفاوت خواهد بود.

تعطیلی ۸۰ درصدی اصناف

در ادامه علیرضا علی پور رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نجف‌آباد ضمن عرض تبریک سال نو گفت: به‌ هر حال یک گرفتاری ایجاد شد که جهانی است و خاص شهر ما نیست، همه باید دست‌ به‌ دست هم بدهیم با این حکم قانونی و شرعی که حتی علمای ما نماز جمعه و جماعت را تعطیل می‌کنند و به لحاظ اخلاقی و وجدانی باید آن کاری که از دستمان برمی‌آید را انجام بدهیم تا جلو شیوع ویروس کرونا گرفته شود.

علی‌پور افزود: تشکر می‌کنیم از اصنافی که تعطیل کردند و امروز درگشت زنی شاهد تعطیلی ۸۰ درصدی اصناف بودیم اما انتظار این است که به ۱۰۰درصد برسد.
وی در پایان گفت: اتحادیه‌ها خدماتی که احساس می‌کنند نیاز است به‌ صورت کشیک اعلام فعالیت کنند.

اتحادیه‌ها باید کنار ما باشند

روح‌اله براتی رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی نحف‌آباد نیز ضمن تبریک آغاز سال نو عنوان کرد: بسیار از مردم توجیه نیستند و همچنان بحث مالی را به‌ سلامت ترجیح می‌دهند، بحث مالی بعد از کرونا جبران خواهد شد. اتحادیه‌ها باید کنار ما باشند که خدایی ناکرده شرمنده صنفی شویم.

درخواست می‌کنیم تا ۱۵ فروردین همکاری کنید

غلامرضا خاکی رئیس اتاق اصناف نجف‌آباد نیز گفت: سه اکیپ سه‌نفره متشکل از اتاق اصناف، اماکن و صنعت و معدن ایجادشده که در کل شهرستان اقدام به بازرسی می‌کنند.

وی در پایان افزود: وقت این صحبت‌ها نیست، بعد از این بیماری مشکلات حل شود، درخواست می‌کنیم تا ۱۵ فروردین همکاری کنید.
به گزارش فارس، پس از پایان جلسه و اعزام اکیپ‌های گشت پنج واحد صنفی متخلف پلمب و به تعدادی نیز اخطار داده شد، همچنین بازرسی‌ها در روزهای آتی به‌صورت مستمر و جدی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۹

پلمب 5 واحد صنفی و اخطار به واحدهای متخلف نجف‌آباد

کد خبر : 8037 ساعت خبر : ۲:۵۹ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=8037

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 8 =