در نشست خبری ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۹ چه گذشت؟

نشست خبری 14 فروردین 1399 با حضور شهردار، رییس شورای اسلامی شهر، رییس آموزش و پرورش، مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی، رییس اداره راه و شهرسازی و فعالین رسانه ای نجف آباد برگزار شد.

0

در نشست خبری ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۹ چه گذشت؟

به گزارش نجف آباد نگار روز پنج شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۹ نشست خبری در محل سالن پزشکی ساختمان مدیریت آموزش و پروش نجف آباد با حضور محمد مغزی شهردار نجف آباد، عیدی محمد طرقی رییس شورای اسلامی شهر نجف‌آباد، سید رضا موسوی‌زاده رییس آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد و مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا شهرستان، محمد طرقی رییس اداره راه و شهرسازی نجف آباد، محمد مهدی فردوسی مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی نجف‌آباد، خبرنگاران و فعالین رسانه ای شهرستان نجف آباد برگزار شد.

مغزی: استفاده شهرداری از ۷۰۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی در نجف‌آباد

به گزارش نجف آباد نگار شهردار نجف‌آباد گفت: از ابتدای شروع بحران کرونا در نجف‌آباد تا به امروز نزدیک به هفتصد هزار لیتر ماده ضدعفونی برای گندزدایی از معابر مناطق پنج‌گانه، ناوگان حمل و نقل عمومی و اماکنی مانند کشتارگاه، پایانه مسافربری و ادارات مختلف استفاده شده است.

محمد مغزی افزود: این میزان عملیات ضدعفونی که تمامی آن برای جلوگیری از تاثیر سوء بر شهروندان و مغازه‌ها نیمه شب تا بامداد انجام می‌گیرد، به غیر از اقداماتی است که توسط نیروهای بسیج، لشکر۸نجف و دیگر گروه‌های مردمی انجام شده و در روزهای آینده نیز مطابق دستورالعمل ستاد شهرستان ادامه خواهد داشت.

دو برابر شدن حجم زباله خانگی شهر

مغزی از دو برابر شدن حجم زباله خانگی شهر و جمع‌‌آوری روزانه پسماندها هم‌زمان با اعمال محدودیت‌های تردد خبر داد و اظهار داشت: با توجه به ابلاغ صورت گرفته و به منظور رعایت بیشتر اصول بهداشتی، مدتی است کارخانه بازیافت شهر از چرخه فعالیت خارج شده و تمامی زباله‌های جمع‌آوری شده از سطح شهر بدون تفکیک مواد قابل بازیافت، دفن می‌شود.

تشکر ویژه از تلاش‌های تمامی فعالان عرصه مقابله با شیوع کرونا

شهردار نجف‌آباد، با تشکر ویژه از تلاش‌های تمامی مسئولان شهرستان از جمله، کادر درمانی بیمارستان‌ها، نیروهای شبکه بهداشت، فرماندار، نماینده مردم در مجلس، مجموعه بسیج و لشکر۸ نجف و تمامی نیروهای مردمی فعال در عرصه مقابله با شیوع کرونا ادامه داد: مردم نیز همکاری بسیار خوبی در این عرصه داشته‌اند که نمونه بارز آن طی روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین امسال مشهود بود به طوری که در بازدید‌های میدانی صورت گرفته، حتی یک خانواده نیز در پارک‌های شهر مستقر نشده بود.

اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی حداقل تا ۲۵ فروردین ۹۹

مغزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از انسداد ورودی‌های شهر در بیست و پنج نقطه و بسته شدن پانزده پارکینگ کوچک و بزرگ در نقاط مختلف شهر در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد و اظهار داشت: این وضعیت طبق مصوبه ستادهای کشوری، استانی و شهرستانی مقابله با کرونا انجام گرفته و حداقل تا بیستم فروردین ماه نیز ادامه خواهد داشت و بعد از آن در این خصوص دوباره تصمیم‌گیری خواهد شد.

رفع تدریجی مشکلات شهرداری

مغزی از رفع تدریجی مشکلات شهرداری در خصوص کمبود مواد ضدعفونی و لباس‌های ویژه کفن و دفن اموات کرونایی با تلاش مجموعه مدیریت شهری و همکاری خیرین خبر داد و اضافه کرد: برای ضدعفونی محیط شهر از چهار دستگاه توربو، همین تعداد سمپاش موتوری و دو اکیپ ده و دوازده نفره از نیروهای خدمات شهری استفاده شده و بخشی از تجهیز و تامین تدارکات ایستگاه‌های غربالگری ورودی شهر نیز توسط شهرداری انجام گرفته است.

شهردار در پایان خاطر نشان کرد: رشد شهرداری، ارتقاء یک شخص خاص نیست و آن را باید رشد تمامی داشته‌های نجف‌آباد بزرگ دانست و در این مسیر پذیرای تمامی نقد و نظرها هستیم.

موسوی‌زاده: ثبت نام ۳۶ درصد نجف آبادی ها در سامانه غربالگری

سید رضا موسوی‌زاده رییس آموزش و پرورش شهرستان و مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا شهرستان گفت: از مجموع جمعیت سیصد و پنجاه هزار نفری شهرستان تاکنون تنها یکصد و بیست و هفت هزار نفر معادل سی و شش درصد در سامانه غربالگری وزارت بهداشت ثبت‌نام کرده‌اند و برای تکمیل این نیاز به همکاری بیشتر رسانه‌ها و مردم نیاز داریم.

موسوی‌زاده از آماده‌سازی یکی از هنرستان‌های شهر با یک سایت اینترنتی مجهز برای کمک به روند ثبت‌نام با مشارکت بسیج خبر داد و خاطر نشان کرد: در بین شهرهای مختلف شهرستان، جوزدان با نود و سه، جلال‌آباد با هشتاد و پنج و نقاطی مانند قلعه‌سفید، دهق، گلدشت و امیرآباد با حدود شصت درصد بیشترین مشارکت را در این خصوص داشته‌اند ولی نقاط مرکزی شهر به نسبت همکاری کمتری در این خصوص نشان داده‌اند.

طرقی: بی انصافی است که تلاش ها را نبینیم

رییس شورای اسلامی شهر نجف‌آباد مجموع عملکرد دستگاه‌های مسئول شهرستان در مبارزه با کرونا را با وجود برخی نواقص و کمبودها قابل قبول دانست و گفت: با مشارکت مثلث طلایی کادر درمانی، مردم و مسئولان شاهد بروز حماسه‌ای از هم‌دلی هستیم و بی‌انصافی است اگر تلاش‌های صورت گرفته را نادیده بگیریم.

عیدی محمد طرقی گفت: اوج بی انصافی است که تلاش های شبانه روزی بسیاری از مسئولان شهر را نبینیم و بگوییم که فلانی و فلانی خواب هستند. نمی توانم ببینم مسئولی پنج شب در محل کارش خوابیده باشد یا تمام تعطیلات نوروز را سر کار حاضر شده باشد و من از این عملکرد دفاع نکنم.

در نشست خبری 14 فروردین ماه 1399 چه گذشت؟
در نشست خبری ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۹ چه گذشت؟

مقدسی: کاهش ۹۰درصدی ترددهای سیزده به در در نجف‌آباد

رییس اداره راه و شهرسازی نجف‌آباد گفت: به دنبال اعمال محدودیت‌های مربوط به طرح فاصله‌ گذاری اجتماعی و همراهی شهروندان، حجم ترددهای شهر نجف‌آباد طی روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین به ترتیب هشتاد و پنج و نود درصد کاهش پیدا کرد.

محسن مقدسی اعلام داشت: محدودیت‌های ایجاد شده در ورودی‌های شهر شامل ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی و اعمال محدودیت بر خروج خودروها، حداقل تا بیستم فروردین ادامه خواهد داشت و بعد از آن نیز مطابق شرایط و تصمیم مسئولان تصمیم‌گیری می‌شود.

مقدسی از مشارکت شهرداری، پلیس راهور، بسیج، شبکه بهداشت، میراث فرهنگی و پلیس‌راه در کمیته حمل و نقل گفت و ادامه داد: از جمله اقدامات انجام شده در راستای مقابله با شیوع کرونا می‌توان به الزام تمامی شرکت‌های حمل و نقل بار و مسافر برای ضدعفونی روزانه محیط فعالیت و ناوگان مورد استفاده و گندزدایی روزانه از پایانه مسافربری با همکاری شهرداری اشاره کرد.

صدور اینترنتی حواله لاستیک و خدمات کارت هوشمند رانندگان

استقرار نماینده شبکه بهداشت در محل پایانه مسافربری به منظور نظارت بر غربالگری مسافران و نصب بروشورهای آموزشی در این محل دیگر مواردی بود که مقدسی با تشریح آن‌ها خاطر نشان کرد: ارائه غیرحضوری خدمات کارت هوشمند رانندگان و صدور اینترنتی حواله لاستیک از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص هستند.

خلوت ترین روزهای تاریخ نجف آباد

طرقی بیان داشت: با همراهی مردم و تلاش دستگاه های مختلف، روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین امسال، خلوت ترین روزهای تاریخ نجف آباد بودند و امیدواریم این همکاری در آینده نیز ادامه داشته باشد.

تاکید بر نیاز کشور به هم‌دلی و وحدت آخرین مطلبی بود که طرقی با تشریح آن اعلام داشت: در کنار مجموعه اقدامات نوروزی شهرداری مانند زیباسازی فضای شهر، رنگ آمیزی جداول، بهسازی دیوارهای قدیمی و معابر و رونمایی از المان‌های مختلف، نزدیک به بیست پروژه شاخص نیز برای عملیاتی شدن در سال جاری آماده شده است.

فردوسی: چاپ ۱۱۰هزار بروشور اطلاع‌رسانی در نجف‌آباد

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی نجف‌آباد گفت: در هفته‌های اخیر و به منظور اطلاع‌رسانی هر چه بیشتر در مورد کرونا، بیش از صد هزار تراکت، ده هزار بروشور و هزار و هفتصد متر مربع بنر توسط شهرداری چاپ شده و ویژه برنامه‌های این مجموعه در فضای مجازی توسعه پیدا کرده است.

محمد مهدی فردوسی اعلام کرد: در همین راستا یکصد تابلوی فرهنگ شهروندی سطح شهر با بیست طرح مختلف به این موضوع اختصاص پیدا کرده و چند سری طرح جدید نیز آماده شده است.

فردوسی از چاپ و نصب بنر بزرگ در سطح پارک‌های شهر به منظور اعلام محدودیت‌های تردد خبر داد و گفت: علاوه بر انعکاس سیزده گزارش با موضوع محدودیت‌های تردد و نزدیک به بیست گزارش از فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص ضدعفونی شهر، ویژه برنامه‌های متنوعی نیز در مسیر فرهنگ‌سازی و تقویت روحیه شهروندان در بستر فضای مجازی تدارک دیده شده که از جمله آن‌ها می‌توان به انواع چالش و مسابقه مانند جشنواره انتخاب سبزه و تخم‌مرغ رنگی و استند آپ کمدی اشاره کرد.

خانه تاریخی مهرپرور

وی از ضبط بیشتر این برنامه‌ها با محوریت خانه تاریخی مهرپرور سخن گفت و ادامه داد: مصاحبه با مسئولان و چهره‌های هنری، تهیه ویدئو‌های اختصاصی از اساتید سرشناس دوره‌های سبک زندگی برگزار شده در نجف‌آباد طی سال‌های اخیر، اجرای تور گردشگری مجازی، ارائه محتواهای جذاب به فضاهای مجازی فعال در سطح شهر و بازنشر منتخب ویژه برنامه‌های سال‌های اخیر سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری در سال‌های اخیر از دیگر قسمت‌های جشنواره نوروزی شهرداری محسوب می‌شوند.

در نشست خبری 14 فروردین ماه 1399 چه گذشت؟
در نشست خبری ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۹ چه گذشت؟

به نقل از نجف آباد نیوز
انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.