برخورد قانونی با تجمع های غیرقانونی نیمه شعبان در نجف آباد

0

برخورد قانونی با تجمع های غیرقانونی نیمه شعبان در نجف آباد

به گزارش نجف آباد نگار حجت السلام یزدانبخش قاسمی مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نجف آباد امروز ۱۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ در گفت و گو بیان کرد: با توجه به مصوبات ستاد مرکزی پیشگیری از کرونا و تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه جلوگیری از پیشگیری انتشار این ویروس منحوس، برنامه های تجمع محور هیئت های مذهبی و مساجد شهرستان نجف آباد تعطیل شد، اما در بحث نذورات به دوستان عزیز هیئتی پیشنهاد می دهیم که نذورات را به طرف تهیه بسته های معیشتی برای خانوار های آسیب پذیر جهت دهی کنند، چون در این ایام بسیاری از همسایه ها دوستان و آشنایان هستند که کسب و کار آن ها مورد تهدید واقع شده و درآمد آن ها کم شده است که هیئت ها می توان به عنوان هدیه از طرف حضرت بقیه الله با احترام و تکریم کامل بسته های معیشتی را بین خانوارها و کسانی که نیازمند هستند توزیع کنند و یا با مراجعه به کمیته امداد اقلام و مبالغ مورد نظر خود را به کمیته امداد شهرستان تحویل دهند.

برخورد قانونی با تجمع های غیر قانونی نیمه شعبان

مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نجف آباد خطاب به مردم نجف آباد افزود: طبق دستور ستاد پیشگیری در سطح شهرستان برنامه این شد که هیئت های مذهبی و مساجد برنامه ای به صورت رسمی برگزار نکنند و اگر هیئت یا مسجدی تخلف کند حتما از طرف مراجع قانونی (نیروی انتظامی) با آن ها برخورد می شود و هیئت هایی که به صورت غیر مجاز اقدام به اجرای برنامه کنند از طریق دوستان نیروی انتظامی و دادستانی شهرستان نجف آباد با آن ها برخورد می شود چون حفظ سلامتی مردم برای همه ما بسیار مهم است و هدف ما حفظ سلامتی جامعه است.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نجف آباد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و مخصوصا میلاد حضرت بقیه الله عجل الله تعالی فرجه الشریف بیان کرد: در بحث اعیاد شعبانیه برای هیئت های مذهبی سطح شهرستان برخی به صورت تلفنی و برخی به صورت پیامکی تذکراتی بیان شده است.

حجت السلام قاسمی بیان کرد: آذین بندی جلو درب مسجد و هیئت اشکالی ندارد و آنچه که مسئله ساز است تجمع و پخش نذورات که منجر به تجمع می شود است که مردم میتوانند خالصانه نذورات و بسته های معیشتی را بدون تجمع درب خانه ها توزیع کنند.

برگزاری احیای خانگی شب نیمه شعبان

حجت الاسلام قاسمی با تاکید به برگزاری احیای خانگی شب نیمه شعبان افزود: نکته دیگر توجه به احیای خانگی در نیمه شعبان است. در سیره اهل بیت علیهم السلام ثبت شده است که خود را ملزم می کردند چهار شب را در طول سال احیا بگیرند که یکی از آنها شب نیمه شعبان بوده است. در روایتی از امیر المومنین علیه السلام آمده است که شب نیمه شعبان شبی است که روزی ها و عجل ها و آنچه در سال اتفاق می افتد مشخص می شود. گویا شب نیمه شعبان و احیای این شب، پله پیشرفت برای شب های قدر است.

وی با اشاره به اعمال وارد شده در شب نیمه شعبان بیان کرد: تفکر، دعا، استغفار، تکبیر، لاالله الا الله، نماز، قرآن و سایر اعمالی که تاکید شده است را میتوان در احیا شب نیمه شعبان انجام داد.

تفکر برای تربیت یاران امام زمان

حجت الاسلام یزدانبخش قاسمی ضمن تاکید بر اهمیت تفکر برای تربیت یاران امام زمان عجل الله تعالی فرجه گفت: مهمترین مسئله در بحث طولانی شدن غیبت امام زمان علیه السلام نبود یار است و هرکسی باید با فکر کردن به راهکارهای لازم برای تربیت یار برای امام زمان علیه السلام نقش خود را در تربیت یاران امام زمان به نحو احسن انجام دهد.

وی تاکید کرد: انشا الله شر این ویروس منحوس از سر تمامی مردم جهان برطرف شود و برنامه زندگی مردم و برنامه های مذهبی به روال عادی خود بازگردد.

هیئت های مذهبی در فضا مجازی

حجت السلام یزدانبخش قاسمی ضمن تاکید به حضور فعال هیئت های مذهبی در فضا مجازی گفت: درخواستی که از ائمه جماعات، خطبا و مداحان دارم این است که برنامه های خود را به صورت کلیپ های کوتاه اجرا کنند و با انتشار در فضای مجازی به افزایش شور نیمه شعبانی و غنی شدن محتوای لازم برای انتشار در فضای مجازی تلاش بیشتری انجام دهند.

هر خانه یک حسنیه مهدوی

وی در خصوص برنامه های منزل محور برای گرامیداشت سالگرد میلاد امام زمان بیان کرد: هر خانواده می تواند در خانه خودش یک مهدیه و حسینیه مهدوی راه اندازی کند و همانگونه که برای اعضای خانواده خود جشن تولد برگزار می کند با اعضای خانه، جشن تولد مهدوی برگزار کند. با خواندن اشعار مهدوی، نقاشی کودکانه با موضوع مهدویت، حفظ شعر امام زمانی، ساخت کاردستی، اجرای نمایش توسط فرزندان با موضوع امام زمان عجل الله، پخش انیمیشن شاهزاده روم (با موضوع داستان زندگی مادر امام زمان عجل الله)، تصمیم به انجام کار خیر و مثبت، نوشتن و خواندن دل نوشته های مهدوی، پخت کیک تولد خانگی با محوریت تولد امام زمان و … بدون نیاز به خروج از منزل لحظات شاد و به یادماندنی در منزل خود ایجاد کند.

برخورد قانونی با تجمع های غیرقانونی نیمه شعبان در نجف آباد
برخورد قانونی با تجمع های غیرقانونی نیمه شعبان در نجف آباد

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.