معرکه در معرکه در نجف آباد

0

اجرای نمایش معرکه در معرکه در نجف آباد

به گزارش نجف آبادنا به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد نمایش “معرکه در معرکه” کاری از گروه نمایش “ترنم خیال ” به کارگردانی احمد شکرانه و نویسندگی داود میر باقری در تماشاخانه نگاه نجف آباد کار خود را آغاز کرد.

به گفته احمد شکرانه تهیه کننده و کارگردان این نمایش سبک و شیوه ی اجرایی این نمایش بر اساس نمایش های آئینی و سنتی می باشد و از روش های اجرایی این گونه نمایش ها همچون معرکه گیری ، تخت حوضی، سیاه بازی، نقالی و…بهره برده می شود. در این نوع نمایش مهم‌ترین نکته واردکردن مخاطب به درون اثر است که موجب پویایی نمایش می شود و اجرا را تبدیل به یک نمایش ترکیبی می نماید .

وی همچنین به استفاده از موسیقی سنتی ایرانی به عنوان موسیقی این نمایش اشاره کرد و گفت : موسیقی نمایش توسط مرضیه مهدیه و علی اسماعیلی اجرا می شود.

اجرای نمایش معرکه در معرکه در نجف آباد
اجرای نمایش معرکه در معرکه در نجف آباد

احمد شکرانه با اشاره به خلاصه ای از نمایش افزود : پهلوانی بامرام و جوانمرد به همراه شاگردش معرکه ای برپا می کنند ، شاگرد ، معرکه ی پهلوان را گرم می کند، پهلوان میدانداری می کند و می خواهد زنجیری که دور او پیچیده شده را پاره کند، در کشاکش پاره شدن زنجیر زنی از میان جمعیت معرکه پهلوان را برهم می زند و برای خود معرکه ای می گیرد و پهلوان را تحقیر می کند و…
در این نمایش احمد شکرانه، محیا رضائی ، زهره شمسی ، عباس مرادی و امین خانه مسجدی به ایفای نقش می پردازند.

همچنین مهشاد نورالهی نورپرداز و منشی صحنه و جواد شکرانه مدیریت صحنه را برعهده دارند .

یادآور می شود نمایش معرکه در معرکه از روز یکشنبه ٢١ تا ٣٠ مرداد ماه به مدت ١٠ شب از ساعت ٢٠/٣٠ در محل تماشاخانه نگاه به نشانی نجف آباد – خیابان شریعتی – بعداز خیابان کشاورز پذیرای عموم علاقه مندان می باشد.

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.