نشست خبری با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد برگزار شد

نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و سرهنگ حجت الله صفرپور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد برگزار شد.

0

نشست خبری با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد برگزار شد

به گزارش نجف آباد نگار امروز (دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲) نشست خبری در محل ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد با حضور اصحاب رسانه و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد سرهنگ حجت اله صفرپور برگزار گردید.

سرهنگ صفرپور ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، سال نو و تشکر از اصحاب رسانه شهرستان نجف آباد بیان کرد: ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد استارت اولیه رزمایش کمک مومنانه را از عصر روز ۲۱ فروردین ماه سال جاری زده است و این طرح تا عید سعید فطر مصادف با ۴ خرداد ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

اهداف طرح کمک مومنانه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد ضمن اشاره به اهداف طرح کمک مومنانه خاطر نشان کرد: به صحنه آوردن کمک های مردمی در حمایت از خانواده های نیازمند و هم افزایی نهادها، سازمان ها و خیرین برای توزیع بهتر اقلام و کمک‌های مردمی از جمله اهداف این رزمایش است.

وی افزود: ما در این طرح شاهد هم افزایی بین ائمه جمعه، سازمان تبلیغات، حوزه های علمیه، خیریه های سطح شهرستان، بهزیستی، کمیته امداد، سازمان های مردم نهاد، هیئت ها،  موکب ها و … هستیم.

صفرپور در ادامه تاکید کرد: انجام ماموریت طرح کمک مومنانه به صورت مسجد محور، پایگاه محور و محله محور اجرا می شود.

وی در خصوص شیوه کمک رسانی در این طرح افزود: این طرح بسته به میزان حمایت های مردمی به دو روش پرداخت کمک های نقدی و حمایت های غیر نقدی به صورت سبد کالا ارائه می شود.

فعالیت های صورت گرفته توسط بسیج نجف آباد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد با اشاره به فعالیت های صورت گرفته توسط بسیج نجف آباد گفت: از جمله کارهایی که تاکنون انجام شده است می‌توان به پویش پرداخت بدهی فروشگاهی برای کسانی که تحت تاثیر ویروس کرونا توان پرداخت بدهی خود را از دست داده اند، پویش عدم دریافت اجاره از واحد های تجاری و مسکونی و … اشاره کرد.

حجت الله صفرپور توضیح درباره کمیته‌های تشکیل شده جهت پیشبرد اهداف طرح کمک مومنانه به شرح وظایف این کمیته ها پرداخت و گفت: معاونت اجتماعی با هدف اجرای هدفمند فعالیت ها و در راستای شناسایی نیازمندان اقدام به راه‌اندازی سایت مهر کریمانه برای شناسایی و ایجاد بانک آماری شهرستان کرده است که در این سامانه تمامی نیازمندان ثبت شده و با افزایش هماهنگی بین تمام نهادها، کمک‌های مومنانه بین افراد نیازمند تقسیم می شود.

حلقه‌های صالحین تبدیل به حلقه های خدمت

سرهنگ صفرپور در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط به وجود آمده حلقه‌های صالحین تبدیل به حلقه های خدمت و اجرای طرح کمک مومنانه شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد با اشاره به طرح های اجرا شده از ابتدای مواجهه با ویروس کرونا گفت: طرح مطهر، طرح غربالگری، طرح مشاوران سلامت، طرح ایست و کنترل سلامت، طرح فاصله گذاری اجتماعی و طرح کمک های مومنانه از جمله طرح های اجرا شده توسط ناحیه مقاومت بسیج در سطح شهرستان نجف آباد بوده است.

آغاز مبارزه با ویروس منحوس کرونا

وی در ادامه خاطر نشان کرد: از آغاز مبارزه با ویروس منحوس کرونا بیش از ۱۶ هزار نفر بسیجی در ۱۳۳ پایگاه مقاومت بسیج و ۴ گردان فعال در سطح شهرستان نجف آباد به کارگیری شده‌اند.

انتهای پیام / ۱۳۷

کد خبر : 8451 ساعت خبر : ۱۰:۴۶ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=8451

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.