امام جمعه نجف‌آباد: دعوت مذاکره ترامپ یک حیله عمروعاصی است

0

نماز جمعه نجف آباد: دعوت مذاکره ترامپ یک حیله عمروعاصی است

به گزارش نجف آبادنا حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با محکوم کردن کشتار کودکان و دانش آموزان بی‌دفاع یمنی اظهار کرد: کشتار ۵۲ محصل و کودک یمنی که از اوج مظلومین به شهادت رسیدند نشان از وجود روحیه یزیدی در تمام طول تاریخ است.

وی در ادامه بیان داشت: مردم بی‌دفاع و مظلوم یمن در همان مسیری گام برداشتند که سیدالشهداء حرکت کرد و با قربانی کردن ۷۲ تن از بهترین یاران اسلام، پرچم آزادگی، عزت و کرامت را در تمام دنیا برافراشت.

امام‌جمعه نجف‌آباد با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب و دعوت ترامپ برای مذاکره گفت: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب خطاب به درخواست ترامپ گفت، اطمینان می‌دهم که هرگز جنگ نخواهد شد و هرگز مذاکره نخواهیم کرد که مذاکره از دید قلدران عالم یعنی بده بستان و خرد کردن کمر طرف مقابل به‌خصوص ایران که در اوج عزت و استقلال منطقه‌ای و جهانی قرار دارد.

حیله عمروعاصی

وی در ادامه تصریح کرد: ترامپ از روی شیطنت می‌گوید مذاکره که مصداقش می‌شود مذاکره معاویه با حضرت علی و این یعنی حیله عمروعاصی هنوز در جهان وجود دارد و این شیطنت باید باعث بیداری هر چه بیشتر ملت به خصوص مسؤولان باشد و امروز در مقابل این توطئه‌ها نیاز به وحدت جدی است در کنار اطاعت از فرامین رهبری به پشتوانه از اهداف انقلاب است.

حسناتی با اشاره به مناسبت‌های هفته و شهادت امام محمدباقر(ع) ادامه داد: امام باقر (ع) که یاد و خاطرات کربلا را با خود داشت، با ایجاد نهضت و جهاد علمی فرهنگ شیعه را حفظ کردند و تمام عالمان تا زمان حاضر شاگردان همین مکتب هستند.

وی با اشاره به در پیش بودن اعیاد قربان و غدیر و تأکید در برگزاری مراسمات در خور شأن اهل‌بیت افزود: اصلی‌ترین راه نفوذ دشمنان فرهنگ جامعه است که یکی از نمادهای فرهنگ اسلامی برگزاری مراسمات اهل‌بیت است که اگر به درستی برگزار نشود، دشمن از همین مراسمات سوء استفاده می‌کند.

امام‌جمعه نجف‌آباد سالروز ورود اولین گروه از آزادگان را جشن اصلی پیروزی هشت سال دفاع مقدس برشمرد و بیان داشت: شیرینی پیروزی در نبرد هشت‌ساله دفاع مقدس، با بازگشت آزادگان لمس شد و امروز همان‌گونه که امام گفت، آثار جنگ را در عزت، استقلال و شکوفایی در عرصه‌های مختلف علوم شاهد هستیم.

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.