آزمون‌های آیین‌نامه رانندگی از فردا در اصفهان برگزار می‌شود

 رئیس پلیس راهور استان اصفهان از شروع مجدد آزمون های آیین نامه رانندگی در اصفهان خبر داد و گفت: آزمون های کتبی و شفاهی آیین نامه راهنمایی و رانندگی با رعایت موارد بهداشتی برگزار می شود.

1

آزمون‌های آیین‌نامه رانندگی از فردا در اصفهان برگزار می‌شود

 

به گزارش نجف آباد نگار از ایسنا، سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار کرد: از روز دوشنبه- پانزدهم اردیبهشت ماه آزمون های کتبی و شفاهی آیین نامه راهنمایی و رانندگی که از حدود ۵۰ روز پیش به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده بود، با تدابیر ستاد مقابله با کرونای استان‌ها و رعایت نکات و پروتکل‌های بهداشتی و موارد ضروری در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود.

وی افزود: این تصمیم به دلیل کاهش تراکم بیشتر اتخاذ شده است. رعایت موارد بهداشتی و همراه داشتن وسایل حفاظت شخصی مانند ماسک، دستکش و حتی خودکار در زمان مراجعه الزامی است و در صورت رعایت نکردن از سوی مردم مجدد در این خصوص تصمیم‌گیری می شود.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان تصریح کرد: حضور متقاضیان بر اساس حروف الفبای اعلامی به آموزشگاه های رانندگی است.

محمدی با بیان اینکه آزمون های آیین نامه بیشترین مراجعه کننده را دارد، گفت: تا پیش از شیوع کرونا روزانه بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ مراجعه کننده در این بخش شرکت می کردند که در سالنی با ظرفیت ۱۰۰ نفر آزمون برگزار می شد، اما اکنون به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی، تعداد افراد شرکت کننده در آزمون کاسته شده و در سالن جمعیتی کمتر با فاصله و کنترل بیشتر قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: تعداد دفعات برگزاری آزمون نیز به دلیل کاهش شرکت کننده ها در هر آزمون، بیشتر شده است و برای مثال اگر تا پیش از شیوع کرونا ۴ آزمون در روز برگزار می شد، اکنون ۸ آزمون برگزار می شود.

دفاتر +۱۰ آماده تمدید گواهینامه و مراجعات رخیص خودرو

رئیس پلیس راهور استان اصفهان در مورد تعویض پلاک خودروها، اظهار کرد: در مراکز تعویض پلاک روزانه حدود هزار مراجعه کننده وجود دارد. دو دفتر خدمات خودرویی و ۲۴ مورد در شهرستان های اصفهان در حال ارائه خدمات هستند که شهرستان های نجف آباد و کاشان هر کدام دو دفتر خدمات خودرویی دارند که تعویض پلاک انجام می دهند.

محمدی در مورد معاینه فنی و تمدید گواهینامه های رانندگی تصریح کرد: زمان تمدید گواهی نامه ها و معاینه فنی خودروها تا پایان ماه مبارک رمضان تمدید شده و افراد می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ نسبت به تمدید گواهی نامه های خود اقدام کنند. همچنین نیاز به مراجعه به ستاد ترخیص برای دریافت خودرو نیست و برای این کار نیز افراد می توانند به نزدیکترین دفتر +۱۰ مراجعه کرده و علاوه بر صرفه جویی در هزینه و وقت، طرح فاصله گذاری اجتماعی را نیز رعایت کنند.

نیازی به حضور در صف برای معاینه فنی خودروها نیست

رئیس پلیس راهور استان اصفهان با تاکید بر اینکه مراکز معاینه فنی در سطح استان اصفهان تا ساعت ۴ بعدازظهر آماده ارائه خدمات هستند، تصریح کرد: در سطح استان ۴۶ مرکز معاینه فنی شامل ۳۸ مرکز سبک و ۸ مرکز سنگین وجود دارد، همچنین در شهر اصفهان نیز ۷ مرکز معاینه فنی خودروهای سبک با ۱۱ خط مکانیزه و یک مرکز خودروهای سنگین در حال ارائه خدمات هستند.

محمدی به مردم توصیه کرد: برای معاینه فنی نیازی نیست از ساعت قبل از بازگشایی مرکز در صف حضور یابند. این کار موجب تراکم فشار کاری در ساعات اولیه می شود و در ساعات ۱ بعدازظهر به بعد مراجعه کننده وجود ندارد. افراد می توانند از ساعت یک به بعد در کمتر از یک ساعت خدمات بگیرند، علاوه بر اینکه کار معاینه فنی خودروهای خود را به روزهای پایانی ماه رمضان موکول نکنند.

آزمون‌های آیین‌نامه رانندگی از فردا در اصفهان برگزار می‌شود
آزمون‌های آیین‌نامه رانندگی از فردا در اصفهان برگزار می‌شود

انتهای پیام/۱۳۹

کد خبر : 8926 ساعت خبر : ۸:۰۰ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=8926

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. rezaei می گوید

    خبر خوبیه برای کسانی که انتظار میکشیدند..