طرح اقدام ملی مسکن ۳ هزار واحدی فرهنگیان در فولادشهر

آئین آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن ۳هزار واحدی فرهنگیان در شهر جدید فولادشهر از طریق ویدیو کنفرانس معاون اول رئیس جمهور کلید خورد.

0

طرح اقدام ملی مسکن ۳ هزار واحدی فرهنگیان در فولادشهر

به گزارش نجف آباد نگار از  باشگاه خبرنگاران جوان، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این ارتباط ویدئویی که با استان‌های مختلف برقرار بود با اشاره به اینکه استان اصفهان ظرفیت خوب اقتصادی و نیروی انسانی کارآمد وجود دارد گفت: امیدواریم دغدغه فرهنگیان هرچه زودتر برطرف شود.

او  در ادامه افزود:نتیجه این اقدام تامین مسکن فرهنگیان در کم‌ترین زمان باید باشد و شروع این اقدام در هفته معلم ارزشمند است.امروز ۱۱ استان عملیات اجرایی ساخت مسکن برای فرهنگیان را شروع میکنند.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه همه مدیون معلمان بوده و هستیم ادامه داد:توسعه جامعه منوط به شاداب بودن جامعه معلمان است. چون نیروی انسانی تحت آموزش معلمان تبدیل به سرمایه میشوند.

 ارتقا زندگی و معیشت معلمان

او تصریح کرد:یکی از مهم‌ترین عوامل توانمند شدن وزارت آموزش و پرورش ارتقا زندگی و معیشت معلمان خواهدبود که همواره با کاستی‌هایی روبرو بوده است.در حد توان برای ارتقا زندگی معلمان در دولت تلاش شده، ولی همچنان با وضع مطلوب فاصله داریم.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به شیوع کرونا ادامه داد در این شرایط باید به اقشار آسیب پذیر جامعه توجه جدی شود.
اسحاق جهانگیری افزود:وزارت آموزش و پرورش هم باید به روز‌های کرونایی و هم پسا کرونا در حوزه تعلیم و تربیت توجه داشته باشد که خوشبختانه امروز معلمان کار موثری در آموزش آنلاین داشته اند.

معلمان به دانش آموزان کم بضاعت توجه ویژه کردند

او تصریح کرد: امروز آموزش و پروش از ظرفیت صداوسیما در بحث تعلیم و تربیت خوب استفاده کرده و البته خیلی از معلمان به دانش آموزان کم بضاعت که دسترسی به امکانات اینترنتی ندارند توجه ویژه کردند که این کار ارزشمندشان در تاریخ ثبت میشود.

جهانگیری توجه به تولید را اولویت اصلی دولت دانست و گفت توجه ویژه در بخش‌های پیشران اقتصادی و تولیدی خواهد بود.
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد همه بخش‌های اقتصادی باید یاری گر وزارت راه و شهرسازی برای جهش تولید در بخش مسکن باشند، چون جهش در حوزه مسکن بیش از ۱۲۰ بخش اقتصادی را به حرکت در می‌آورد.
او تصریح کرد:در پسا کرونا باید به اقتصاد و جهش تولید اهتمام داشته باشیم.

توسعه مسکن و رونق ساخت و ساز

استاندار اصفهان هم در این جلسه ویدئو کنفرانسی گفت: توسعه مسکن و رونق ساخت و ساز علاوه بر تامین مسکن برای افراد با درآمد کم و متوسط رونق دیگر بخش‌های اقتصادی را هم به همراه دارد.

عباس رضایی افزود: از امروز عملیات اجرایی۳هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان شهرستان‌های اصفهان، لنجان، فلاورجان، نجف آباد و شهر جدید فولاد شهر کلید میخورد؛ و بخاطر آماده بودن زیر ساخت‌ها این مسکن‌ها در شهر جدید فولاد شهر ساخته میشوند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان هم گفت: ثبت نام متقاضیان هم از طریق آموزش و پرورش انجام شده است.

قاری قرآن افزود: این واحد‌ها در ۸ قطعه زمین به مساحت ۷۸هزار و ۶۴۷ مترمربع احداث میشوند. مساحت هر واحد بین ۷۰ تا ۱۲۰ مترمربع به صورت ۱،۲ و۳خوابه است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان ادامه داد: از امروز بستن قرار داد و گرفتن پروانه صورت میگیرد و طی ۱۸ تا۲۴ ماه واحد‌ها ساخته میشوند. این واحد‌ها با تمام زیرساخت‌های لازم تکمیل میشوند.
او  افزود: سهم استان اصفهان در طرح مسکن ملی ۷۰هزار واحد حدود ۱۷ درصد کل کشور است.

استانداران ۶ استان تهران، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی، کهکیلویه وبویراحمد و خوزستان در این ویدئو کنفرانس مشارکت داشتند.

طرح اقدام ملی مسکن ۳هزار واحدی فرهنگیان در فولادشهر
طرح اقدام ملی مسکن ۳هزار واحدی فرهنگیان در فولادشهر
انتهای پیام/۱۳۹

کد خبر : 8962 ساعت خبر : ۱۱:۳۹ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=8962

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 4 =