تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

0

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور/انتقاد از گرانی کالاهای اساسی و خودرو

به گزارش نجف آباد نگار از  خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

تذکر سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر به وزیر صنعت؛ صادرات سنگ آهن با توجه به نیاز شرکت های تولیدی داخلی از جمله ذوب آهن به این مواد برچه اساسی صورت می گیرد، همچنین تذکر به وزیر امور خارجه؛ لزوم ارائه گزارش از دیپلماسی اقتصادی که سال هاست وعده آن را به نمایندگان می دهد، همچنین تذکر به ریاست جمهور؛ تورم و گرانی کالاهای اساسی اقشار ضعیف جامعه را مستاصل کرده چرا برای کنترل گرانی و انجام وظایف خود در قانون اساسی عمل نمی کنید، همچنین به وزیر صنعت و معدن؛ لزوم توجه به شرایط نابسامان خودرو و گرانی لجام گسیخته قیمت خودرو که نتیجه تعیین قیمت کارخانه ۵ درصد زیر بازار است که جنابعالی آن را طراحی کردید.

تذکر ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد، تیران و کرون به وزیر صنعت و معدن؛ لزوم نظارت بر بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها در روزهای اخیر، همچنین به وزیر نیرو لزوم لایروبی رودخانه ها به منظور جلوگیری از سیل و ضرر به بیت المال و مردم، همچنین به وزیر صنعت ومعدن؛ با توجه به اعتراض عموم مردم در خصوص عدم امکان ثبت نام خرید اینترنتی محصولات خودروسازان را بررسی نمایید چرا و چه کسانی و از چه طریقی محصول را خریداری می کنند.

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار به وزیر نیرو؛ تسریع در آغاز عملیات اجرایی اصلاح لوله گذاری خیابان طالقانی شاهین شهر با عنایت به برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار جهت اجرای طرح و هماهنگی به منظور تخصیص و ابلاغ اعتبارات موردنیاز با توجه به خسارات متعدد وارده در پی ریزش های مداوم و برای پیشگیری از خسارات جانی، همچنین به وزیر جهاد کشاورزی؛ لزوم فراهم نمودن شرایط رفت و آمد کشاورزان به ویژه کشاورزان ایرانی در کشور عراق که اقدام به کشت کرده و به خاطر شیوع ویروس کرونا امکان ورود مجدد به آن کشور را ندارند، همچنین به وزیر صنعت و معدن؛ لزوم رسیدگی به بازار خودرو علیرغم اینکه خرید و فروش ها تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا ۲ ماه است که کاهش یافته اما همچنان رشد قیمت را تجربه می کنند، همچنین به ریاست جمهور؛ لزوم رسیدگی به افزایش قیمت مواد غذایی به خصوص برنج و حبوبات در ماه مبارک رمضان.

تذکر سیدمصطفی ذوالقدر نماینده میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد به وزیر جهاد کشاورزی؛ لزوم برخورد جدی و فوری با کشتی های صید ترال که اخیرا در سواحل خلیج فارس به خصوص بندر جاسک اقدام به صیادی غیر مجاز می نمایند.

تذکر شهاب نادری نماینده پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر به وزیر بهداشت؛ تحویل فوری سی تی اسکن بیمارستان شهرستان پاوه، همچنین تذکر به وزیر رفاه؛ در پرداخت سهام عدالت حتما رعایت عدالت شود، مناطق محروم استان کرمانشاه فراموش نشود، همچنین به وزیر گردشگری؛ با توجه به ثبت جهانی اورامانات توجه ویژه به مناطق ثبت شده شود، همچنین به وزیر آموزش و پرورش توجه به آموزگاران و نهضت سوادآموزی در خصوص جذب و بررسی معیشت و شغل، همچنین تذکر به ریاست جمهور؛ لزوم بررسی وضعیت معیشت مردم، توجه ویژه به مناطق محروم و مرزی.

تذکر سیدمصطفی ذوالقدر نماینده میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد و سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران به وزیر صنعت؛ لزوم اختصاص ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کولر گازی در مناطق گرمسیر و محروم مخصوصا هرمزگان.

تذکر عبدالکریم حسین زاده نماینده نقده و اشنویه به همراه ۲۸ نفر از نمایندگان به وزیر امور خارجه؛ فراخواندن سفیر ترکیه در خصوص کشته شدن ۲ نفر از شهروندان اشنویه و اعلام تذکر رسمی جمهوری اسلامی به آنان و دریافت غرامت جان آنان و پیشگیری از اقدامات غیرانسانی.

– تذکر صدیف بدری به رحمانی وزیر صمت؛ چرا علی رغم وجود تورم بالا در کشور در شرایط کرونایی و پایین بودن درآمد مردم قیمت نان در استان اردبیل افزایش یافته است، تذکر به رئیس جمهور؛ چرا دولت و مسئولان مربوطه هیچ نظارتی بر قیمت اجناس و کالا به ویژه اقلام ضروری و روزمره مردم ندارند و آنها را به حال خود رها کرده اند.

– تذکر علیم یارمحمدی به اردکانیان وزیر نیرو؛ در شرایط بحران کم آبی کشور چرا برای مهار سیلاب های فصلی اقدامی صورت نمی گیرد؟، تذکر به حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش؛ به وعده ها و توافق های به عمل آمده در کمیسیون های تخصصی مجلس عمل کنید، بدعهدی خصلت دولتمردان نیست.

– تذکر حبیب اله دهمرده به اسلامی وزیر راه و شهرسازی؛ یکی از زیرساخت های اصلی یک سرزمین حمل و نقل است، اما عملیات راه آهن زابل به زاهدان مدتی است که کند شده، لطفاً طبق قول های داده شده عمل کنید، تذکر به اردکانیان وزیر نیرو؛ یکی از ظرفیت های منحصربه فرد سیستان و بلوچستان نیروگاه های بادی است، اما براساس گزارشی که به مقام معظم رهبری داده اید قول دادید که نیروگاه های بادی این استان هر چه سریعتر وارد مدار گردد، لطفا به تعهدات تان عمل کنید.

– تذکر ابوالفضل سروش به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ نسبت به محاسبه نمره ارزشیابی رساله دکتری و پایان نامه ارشد در معدل کل دانشجویان اقدام شود.

– تذکر سیدجواد ساداتی نژاد به خاوازی وزیر جهاد کشاورزی درخصوص توقف ادغام پژوهشکده آبخیزداری در توسعه جنگل و مراتع

– تذکر نصرالله پژمانفر به ظریف وزیر امور خارجه؛ با توجه به تلاش مقامات آمریکایی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی تهران، چرا دولت در سیاست خارجی به ویژه در قبال توافق خسارت بار برجام موضع انفعال به خود گرفته است؟ این امر موجب می شود آمریکا وقاحت را به اوج برساند.

– تذکر بهمن طاهرخانی به اسلامی وزیر راه و شهرسازی؛ مشکل عدم خروج راه آهن از داخل شهر تاکستان که تمامی مطالعات آن انجام شده و موافقت هایی در زمان وزرای سابق هم صورت گرفته است، اما اکنون به حال خود رها شده است، چیست؟

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور/انتقاد از گرانی کالاهای اساسی و خودرو
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور/انتقاد از گرانی کالاهای اساسی و خودرو

انتهای پیام/۱۳۹

کد خبر : 8997 ساعت خبر : ۸:۰۹ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=8997

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.