رونمایی از تب سنج ثابت حرارتی با قابلیت اندازه‌گیری میزان اکسیژن موجود در خون

مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی از رونمایی دستگاه تب سنج و اکسیژن سنج مرکز تحقیقاتی واحد سمنان خبر داد.

0

رونمایی از تب سنج ثابت حرارتی

به گزارش نجف آباد نگار از باشگاه خبرنگاران ایسکانیوز، عبدالله محمدی درباره عملکرد مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده های دانشگاه آزاد اسلامی پیرامون نیازهای دوران شیوع کرونا اظهار کرد: حسب ضرورتی که در ایام شیوع کرونا پیش آمده بود مراکز تحقیقاتی به تولید مواد شوینده و اقلام بهداشتی پرداختند که ظرفیت و هم‌افزایی عظیمی در این راستا ایجاد شد.

وی افزود: تعدادی از مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده ها نیز بر روی امکان‌سنجی و تولید نمونه کیت‌های تشخیص کرونا پرداختند که نتایج مطلوبی نیز به‌دست آمده است. در حوزه دستگاه‌های تشخیصی نیز گام‌های موفقیت آمیزی برداشته شده است.

تب سنج ثابت یکی از دستگاه‌های تشخیصی است

مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: تب سنج ثابت یکی از دستگاه‌های تشخیصی است که توسط مرکز تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان طراحی و ساخته شده که می‌تواند دما و میزان اکسیژن خون موجود در بدن فرد را اندازه‌گیری و نمایش بدهد. به‌زودی از این محصول دانش‌بنیان رونمایی به‌عمل خواهد آمد.

محمدی عنوان کرد: طراحی و ساخت گیت استریل توسط محققان واحد نجف‌آباد نیز از دستاوردهای دوران شیوع کرونا به‌شمار می‌رود. گروهی از مراکز درمانی در حوزه درمانی فعال شده‌اند و بر روی روش‌های درمانی و داروهای مختلف پایه گیاهی درحال آزمایش و تحقیق هستند.

وی ادامه داد: مطالعات حوزه پسا کرونا نیز از اولویت‌های مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد قرار دارد که نتایج آن پس اتمام مراحل اولیه به جامعه نخبگانی و دستگاه‌های اجرایی ارائه خواهد شد.

رونمایی از تب سنج ثابت حرارتی با قابلیت اندازه‌گیری میزان اکسیژن موجود در خون
رونمایی از تب سنج ثابت حرارتی با قابلیت اندازه‌گیری میزان اکسیژن موجود در خون

 

انتهای پیام/۱۳۹

کد خبر : 9122 ساعت خبر : ۱۲:۰۴ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=9122

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.