هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۰۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

0

هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

به گزارش نجف آباد نگار از باشگاه خبرنگاران جوان در اصفهان، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۷۳ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز نیز با میانگین ۱۰۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۳۰، خیابان استانداری روی عدد ۱۰۰، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۲۳، خیابان پروین روی عدد ۷۵، خیابان رودکی روی عدد ۸۲ و خیابان دانشگاه روی عدد ۱۲۰ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شهر‌های شاهین شهر با میانگین ۱۰۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در مبارکه و نجف آباد با میانگین ۶۴ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است
هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

انتهای پیام/۱۳۹

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.