چرا رضا صادقی از رأی به روحانی پشیمان است ؟

0

چرا رضا صادقی از رأی به روحانی پشیمان است ؟

نجف آبادنا: رضا صادقی خواننده موسیقی پاپ در برنامه «فرمول یک» حضور پیدا کرد و درباره پشیمانی از رأی به روحانی،‌ گفت: “من اگر حرفی زدم و اظهار پشیمانی کردم به‌ خاطر دلایل بسیار موجهی است که روبه‌رویم است، عزیزی در نجف‌آباد مرا بغل کرد و تولدم را تبریک گفت و درآغوشم گریه کرد، گفت “هر بار سعی کردم هدیه کوچکی برایت بیاورم اما این بار فقط پولم به بلیت رسید”.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، برنامه «فرمول یک» یک گفتگوی پرحاشیه با رضا صادقی خواننده محبوب موسیقی پاپ داشت که درباره بسیاری از صحبت‌هایش در فضای مجازی جلوی دوربین رسانه ملی صحبت کرد و البته از تازه‌ترین کنسرت خود در هشتم شهریورماه هم خبر داد.

خواننده «وایسا دنیا» درباره موضع‌گیری‌های سیاسی‌اش گفت: اینکه می‌گویند “تو مگر سواد سیاسی داری که حرف می‌زنی؟” را قبول ندارم. مگر قرار است 80 میلیون نفر فوق‌لیسانس علوم سیاسی داشته باشند که رأی بدهند؟ پس اگر این‌طور باشد من که لیسانس علوم سیاسی ندارم دوره‌های بعد نمی‌توانم رأی بدهم، چون در درس خواندن تنبلم. من به‌عنوان یک شهروند ایرانی حق دارم نسبت به کسی که به‌عنوان خدمتگزار مردم و کسی که قرار است نگاه آنها را مثبت کند اظهار نظر کنم.

وی افزود: من اگر حرفی زدم و اظهار پشیمانی کردم به‌خاطر دلایل بسیار موجهی است که روبه‌رویم است؛ همسایه‌هایی که حالشان بد است. عزیزی در نجف‌آباد مرا بغل کرد و تولدم را تبریک گفت و درآغوشم گریه کرد، گفت “هر بار سعی کردم هدیه کوچکی برایت بیاورم اما این بار فقط پولم به بلیت رسید”.

صادقی خاطرنشان کرد: من زمانی که آقای روحانی رییس جمهور شدند متنی نوشتم مبنی بر اینکه “امیدوارم چیزهایی که گفتید انجام شود”. من هم وارد مسائل سیاسی نمی‌شوم فقط می‌گویم همسایه‌ام و هوادارم گرسنه است، شاید به همین دلیل تولد امسال رویم نشد کسی را دعوت کنم، فقط خودم بودم، دو تا دخترهایم، همسرم و پدرخانمم.

صادقی درباره لغو برخی کنسرت‌ها اظهار کرد: بعضی‌ها می‌گویند “چرا کنسرت می‌گذارید؟”، اما من یک نکته را می‌گویم “شما ما را کنار بگذارید، اما خواهید دید که 200 تا 250 نفر کنار ما با برگزاری یک کنسرت برای خانواده‌شان نان می‌برند”. کسانی که هم فکر کردند لغو کنسرت کار خوبی است و می‌تواند مردم را تسکین دهد دمشان گرم که این کار را می‌کنند.

وی در پاسخ به اینکه “پس با سیروان خسروی آشتی کرده‌اید”، گفت: من با کسی قهر نیستم.

این خواننده در ادامه صحبت‌های خود یادآور شد: بعضی‌ها فکر می‌کنند ما برای هر کنسرت یک میلیارد می‌گیریم اگر این‌طور بود که من بعد از کنسرت سوم کاندیدای ریاست جمهوری می‌شدم! اشکال من سلبریتی است که خانه و ماشین اجاره‌ای و قسطی را به نام خودم می‌زنم و عکس آن را در صفحات مجازی می‌گذارم. من یک آدم اجتماعی هستم سیاسی بودن را هم دوست ندارم. اگر حرفی که می‌زنم سیاسی تلقی می‌شود چون به معیشت مردم ربط دارد، به خوانندگی و هنر من ربط دارد.

صادقی درباره اینکه گفته بود از رأی به حجت الاسلام روحانی پشیمان است، توضیح داد: از رأیم پشیمان نیستم اما توقع این شرایط را نداشتم. اذعان دارم بعضی اتفاقات تقصیر دولت‌مردان نیست. گاهی اتفاقاتی که در شهرهایمان می‌بینیم که نمی‌دانیم چه بگوییم.

خواننده «دیگه مشکی نمی‌پوشم» ادامه داد: نمی‌شود که فقط دلمان خوش باشد که این را برداریم آن یکی را بگذاریم تا همه چیز خوب شود! می‌دانیم تحریم هست، زمان جنگ هم بود. من بچه جنگم. آن زمان کسی نمی‌گفت چه‌کسی راستی است چه‌کسی چپی و…، فقط همه پشت هم بودیم. از مجموعه شما ممنونم که آمدید این لحظه را برایم شیرین کنید، از سازمان صداوسیما ممنونم که فرصتی فراهم کرد تا بیایم و این حرفها را بزنم. همه می‌دانیم که همه چیز گل و بلبل نیست. تو را خدا اگر کاری نمی‌کنید نیایید بگویید همه چیز خوب است! البته من که خیلی وقت است اخبار نمی‌بینم!

صادقی در ادامه گفت: بعضی وقت‌ها یک چیزهایی می‌بینیم که باورمان نمی‌شود. تصاویر جوانانی را روی آنتن می‌بینیم که شطرنجی‌اش کرده‌اند و روی استیج نشان‌شان می‌دهند، همان کسانی که بیلبورد کنسرتهایشان در اطراف همین مجموعه صداوسیما هم هست. پس کی می‌خواهیم با هم برادر شویم؟

وی درباره ایده کنسرت خیابانی اظهار کرد: کنسرت خیابانی عالی و فوق‌العاده است فقط یک مطلب کوچک دارد، قطعاً هوای من خواننده را دارند اما عزیزی که پول می‌دهد و داخل سالن می‌آید و لیزر توی چشمش می‌اندازند، در خیابان چه‌کارش می‌کنند؟ آیا حال مردم خوب خواهد بود؟ شعار که نمی‌دهیم. شرط من که گفته بودم دوست دارم کنسرت رایگان کنار دریا بگذارم هم همین بود که زن و فرزند مردم محترم بیایند و محترم بروند، جایشان راحت باشد و در امنیت باشند.

این خواننده در پاسخ به سؤالی درباره دلخوری از محمد علیزاده به‌خاطر خواندن آهنگی از او تأکید کرد: من محمد علیزاده را خیلی دوست دارم و پیش از این ماجراها، او به‌طور عجیب غریبی کنار من بود. من از اینکه او آهنگ مرا خواند ناراحت نشدم، ماجرا این بود که وقتی از او پرسیدند “چرا خواندی؟”، گفت “این آهنگ صادقی نیست و فولکلور است.”، وگرنه اگر من مهربان نباشم هم هرکس شعر مرا بخواند دارد مرا تبلیغ می‌کند. من صدا و مدل خواندن علیزاده را دوست دارم.

این خواننده تصریح کرد: بعضی‌ها می‌گویند خانواده شهدا امتیاز می‌گیرند. آیا شما حاضرید پدرتان را بدهید و بن و کارت سربازی و دانشگاه بگیرید؟ از شهدا ممنونم، فقط همین. البته این را هم بگویم من هیچ‌وقت روی شاخه کسی نرفتم و غبطه شاخه کسی را هم نخوردم، از زمینی که به‌لطف خدا و کرم مرتضی علی به من می‌رسد ریشه می‌گیرم و بالا می‌روم.

این خواننده در پایان صحبت‌های خود از برگزاری تازه‌ترین کنسرت خود در روز هشتم شهریور ماه خبر داد.

گفتنی است، «فرمول یک» با اجرا و تهیه‌کنندگی سیدعلی ضیاء شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت 17:40 از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.

انتهای پیام/ 137

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.