هوای اصفهان در وضعیت سالم

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ۶۳ در وضعیت سالم است.

0

هوای اصفهان در وضعیت سالم

به گزارش نجف آباد نگار از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانان اصفهان،کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۶۳ در وضعیت سالم ثبت شد.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۷۴، خیابان‌های استانداری و پروین روی عدد ۵۵، بزرگراه خرازی روی عدد ۵۳، خیابان رودکی روی عدد ۸۰ و خیابان دانشگاه روی عدد ۶۵ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شهر‌های شاهین شهر با میانگین ۷۲، کاشان با میانگین ۵۷ در وضعیت سالم و در مبارکه و نجف آباد با میانگین ۵۰ پاک است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

هوای اصفهان در وضعیت سالم
هوای اصفهان در وضعیت سالم

انتهای پیام/۱۳۹

 

کد خبر : 9305 ساعت خبر : ۴:۴۱ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=9305

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.