دست‌خط و امضای شهید محسن حججی بر فرم موسسه خیریه ذاکرین امام حسین(ع)

بعضی آدم‌ها در دل و جان ما تا ابد ماندگارند و این را خودشان نه، که اعمال و اندیشه‌شان سبب شده است. یکی از این آدم‌های ماندگار شهید محسن حججی است که شاید بسیاری از ابعاد زندگی‌اش هیچ گاه بر ما روشن نشود.

0

دست‌خط و امضای شهید محسن حججی بر فرم موسسه خیریه ذاکرین امام حسین(ع)

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری تسنیم، برای فراموش کردن بعضی آدم‌ها یک دلیل کافی است اما برای به خاطر داشتن آنها هزاران دلیل و علت داریم. ما شهدا را تا همیشه در ذهن و دل و جان‌مان به خاطر داریم چرا که آنها آدم‌های متفاوتی بودند، شجاع و فداکار بودند، خود و خانواده را به ملت و وطن ترجیح نمی‌دادند، چشم و دل بر تعلقات دنیا بسته بودند و تنها رضای خدا برایشان مهم بود.

آنها بدون اینکه به دنیای مادی فکر کنند در اندیشه پرواز بودند، پروازی که در نهایت آنها را به آرزوهایشان رساند و آسمانی‌شان کرد. وقتی در زندگی شهدا کنکاش کنیم دلایل دیگری را با چشم خود می‌بینیم و واقف می‌شویم که چرا نمی‌توان آنها را فراموش کرد. شهدا نه تنها دست از دنیا شسته و خدایی شده بودند بلکه کارهایی می‌کردند که سبب خشنودی خلق خدا باشد.

آنها در امور خیر نیز دست داشتند و هر کاری چه مادی و چه غیر مادی می‌توانستند انجام می‌دادند. یکی از شهدایی که در جوانی و در راه دفاع از حرم حضرت زینب (س) به شهادت رسید محسن حججی است.

مروری کوتاه بر زندگی شهید محسن حججی

شهید محسن حججی تیرماه ۱۳۷۰ در نجف آباد به دنیا آمد و در نبرد با تروریست‌های داعش پس از دو روز اسارت در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ به شهادت رسید. با وجود اینکه از زمان شهادت تا کنون مطالب بسیاری در مورد شهید حججی خوانده و نوشته‌ایم اما او هم مانند بسیاری دیگر از شهدا ابعاد ناشناخته‌ای دارد که شاید گاهی بخشی از آن آشکار شود.

شهید حججی به شخصیت شهید حاج احمد کاظمی علاقه بسیاری داشت به طوری که با این شهید به گونه‌ای زندگی و دوستی می‌کرد و هر هفته سر مزار ایشان حاضر می‌شد. او علاقه زیادی به شهادت داشت و تمام تلاش خود را کرد تا سرانجام به آرزوی خود برسد.

یکی از اقداماتی که شهید حججی در زمان حیات خود انجام می‌داد مشارکت در امور خیریه و دستگیری از نیازمندان بود. شهید حججی در اردوها و گروه‌های جهادی نیز فعالیت داشت و با موسسه خیریه ذاکرین امام حسین (ع) همکاری می‌کرد و ماهانه مبلغی را به حساب آنان واریز می‌کرد.

بخشی از موارد هزینه‌های این خیریه بر طبق اساسنامه صرف کمک هزینه جهیزیه، ازدواج، درمان بیماری‌های صعب‌العلاج، ایتام به ویژه دانش آموزان بی بضاعت و به طور خاص کمک فرهنگی قرآنی به مراکز فرهنگی مناطق محروم می‌شد.

دستخط شهید محسن حججی بر فرم موسسه خیریه

شهید حججی به مدت ۵ سال کمک ماهانه به موسسه خیریه ذاکرین امام حسین (ع) را به عهده گرفته و فرم آن را با دستخط خود نوشته و امضا کرده بود.

شهید محسن حججی در زمان حیات خود اقدامات فرهنگی بسیاری انجام داده بود که یکی از آن‌ها تشویق نوجوانان و جوانان به کتابخوانی بود، او همچنین جوانان را برای رفتن به مسجد و انجام اقدامات فرهنگی و مذهبی تشویق می‌کرد.

موسسه ذاکرین امام حسین (ع) نیز یکی از اقدامات خیرخواهانه شهید حججی بود که شاید کمتر کسی از آن اطلاع داشت.

تنها فرزند شهید محسن حججی ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ به دنیا آمد، نامش را علی می‌گذارند، محسن در فایل صوتی وصیتش این گونه به تنها فرزندش خطاب می‌کند: «سلام علی آقا، سلام باباجان، سلام پسر گلم، چند کلمه‌ای هم می‌خواستم با تو حرف بزنم، ببخشید که باباجان در سن کودکی رهایت کردم و رفتم!… اسمت را گذاشتم علی تا مولا و پیشوایت، الگویت علی (ع) شود!… می‌خواهم طوری علی‌وار (ع) زندگی کنی که یکی از سربازان امام زمان (عج) شوی…».

شهید حججی برای شهادت کاملاً خود را آماده کرده و برای رسیدن به آن به پابوس مادر نیز رفته و رضایت ایشان را نیز گرفته بود.

او یکی از شخصیت‌های اثرگذار در جامعه ایرانی و اسلامی است به طوری که بسیاری از نوجوانان و جوانان ایرانی و مسلمان خارج از کشور نیز شهید حججی را الگوی زندگی خود قرار داده‌اند.

دست‌خط و امضای شهید محسن حججی
دست‌خط و امضای شهید محسن حججی

انتهای پیام/۱۳۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =